Бліцінтерв’ю з Тетяною Монаховою

Керівниця навчально-наукового центру «Школа журналістики» ЧНУ імені Петра Могили, Тетяна Монахова,  взяла участь у бліцінтерв’ю у рамках проєкту «Ecolinguistic Project UA».

Цей проєкт створено на базі Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка – «Еколінгвістичні модуси дискурсивного простору України в європейському полікультурному континуумі» за підтримки Національного фонду досліджень України.

Мета цього утворення – обговорення з провідними фахівцями та науковцями питання мови та її розвитку.

Однією із запрошених до розмови фахівців стала Тетяна Монахова, докторка філологічних наук, керівниця навчально-наукового центру «Школа журналістики» Чорноморського національного університету імені Петра Могили, перша Уповноважена з захисту державної мови України (2019-2020 рр.)

На бліцінтерв’ю пані Тетяна відповідала на перелік цікавих питань, зокрема висловила власний погляд на екологію мови та роль мовних прав і мовних обов’язків. Також Тетяна Василівна говорила про актуальність Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» 2019 року та місце Українського правопису 2019 року в сучасному спілкуванні. Важливим питанням стало вживання фемінітивів в українській мові.

Переглянути повний випуск можна за посиланням