Бій під Крутами: 101 річниця


Сто один рік тому, 29 січня 1918 року, відбувся бій під Крутами. У 5-годинному бою зійшлись 4-тисячний підрозділ російської Червоної гвардії  та загін із 400 вояків київських курсантів і козаків «Вільного козацтва».

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції «Крути» в сучасній Чернігівській області, за 130 кілометрів від Києва. Оборонцям української державності вдалося зупинили стрімкий наступ ворога, що дало змогу  українській делегації укласти Берестейський мирний договір.

Бій став важливою частиною української історичної пам’яті, а через заборону висвітлення теми в радянський час і малу кількість надійної інформації він обріс міфами, чимало з яких популярні й донині.

2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник.  А наступного року було прийнято указ, відповідно до якого День вшанування пам’яті Героїв Крут відзначають 29 січня.

Події та оголошення


березня
5
Запрошуємо взяти участь у соціально-психологічній грі “Я і моя Леді”

Центр соціально-психологічної підтримки ЧНУ ім. Петра Могили запрошує всіх охочих взяти участь у соціально-психологічній грі “Я і моя Леді”.

лютого
21
Запрошуємо до обговорення фільму “Крути 1918”

21 лютого о 9:00 у читальній залі Інституту філології за участі істориків та філологів проходитиме обговорення фільму «Крути 1918» (2019 р.). Запрошуємо всіх охочих!

Вакансія у Відділі міжнародних зв’язків

Відділ міжнародних зв’язків запрошує на роботу випускників/магістрів зі знанням англійської мови! З усіх деталей звертатися до ВМЗ (ауд. 5-104). Контактний телефон: 76-55-77