Аспірантка Могилянки отримала річну стипендію «Польський Еразмус для України»

Аспірантка кафедри місцевого самоврядування, регіонального розвитку та політичної аналітики Інституту державного управління ЧНУ імені Петра Могили Плевак Світлана у 2015-2016 навчальному році проходила річне наукове стажування в Університеті імені Адама Міцкевича в місті Познань (Республіка Польща) в рамках міжнародної стипендіальної програми Міністерства науки та вищої освіти Республіки Польща «Польський Еразмус для України» за спеціальністю – публічне адміністрування. У процесі стажування було написано наукову роботу, присвячену досвіду трансформації системи центральних і місцевих органів державної влади Республіки Польща для України.

На початковому етапі перебування в Університеті програмою передбачалося, крім ознайомлення із особливостями навчального процесу, інтенсивний 130-годинний курс вивчення польської мови на факультеті польської і класичної філології з викладачами кафедри польської мови та культури для іноземців. Після завершення курсу польської мови аспірантка отримала сертифікат рівня А1.

Під час стажування Світлана Плевак консультувалася з провідними польськими науковцями, спеціалістами та практиками з публічного адміністрування. Науковим керівником дослідження був призначений доцент кафедри міжнародних відносин факультету політичних наук та журналістики Університету імені Адама Міцкевича Лукаш Донай, провідний спеціаліст із питань розвитку країн пострадянського простору. З питань трансформації органів державної влади наукове консультування здійснював провідний польський професор Анджей Стельмах.

У процесі роботи над науковим дослідженням Світлана Плевак ознайомилася з відповідною літературою в бібліотеках Республіки Польща, взяла участь в освітньо-наукових заходах Університету імені Адама Міцкевича, міжнародних конференціях. Зокрема, аспірантка виголосила доповідь на міжнародній конференції у м. Слубіци (Польща) «Участь громадян у прийнятті політичних рішень» 28-29 травня 2015 р. У рамках конференції відбувся візит до Берліну із відвідуванням будинку верхньої палати парламенту ФРН Бундесрату, де німецькі представники розповіли про особливості роботи найвищого органу державної влади та провели навчальну екскурсію закладом.

Наукове стажування дозволило завершити дисертаційне дослідження аспірантки, зробити його якісним та надати важливого практичного значення. Сподіваємося, що дисертаційна робота Світлани Плевак стане вагомим доробком української науки в галузі публічного адміністрування.

аспі

св

уацу

цувс