Архіви на службі суспільства і громадян

Кожний із нас хоча б раз у житті звертався до послуг архіву. Він виконує роль і довідкової, і пошукової служб. Обговорити різноманітні питання, що стосуються оцифровки документів, доступності архівів у Чорноморський національний університет ім. Петра Могили завітала делегація з Польщі.

У приміщенні Вченої ради 8 жовтня відбулась україно-польська конференція. Тема: «Архіви на службі суспільства і громадян». У ній взяли участь представники ЧНУ ім. Петра Могили, Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, заступник начальника відділу Державного архіву Херсонської області Ірина Сенкевич. Із Польщі до нас завітали керівник фундації «НЕдалеко» Цезарій Бетка, директор Державного архіву в Петркуві Трибунальському Томаш Матрушак. «Конференція надасть нову інформацію, особливо стосовно співпраці, яка тільки-но починається між польськими та українськими архівами», – зауважив Цезарій Бетка.

Ще одним гостем був керівник з української сторони Анатолій Ляшецький з міста Рівне. Він запровадив співпрацю з фундацією «НЕдалеко» та протягом восьми років працює з ними. У нашому регіоні ця практика впроваджується в Миколаївській школі № 25. Одним із партнерів фонду є директор цієї школи Анжела Біляєва. Вони співпрацюють у різних напрямках протягом чотирьох років.

Директор Державного архіву Миколаївської області Лариса Левченко розповіла, як на запрошення фундації «НЕдалеко» та архіву в Петркуві Трибунальському побувала в Польщі. Це була делегація освітян та архівістів. Вона сподівається на подальшу співпрацю, адже вважає, що цей обмін досвідом нам необхідний. «В Польщі набагато краще обладнання для  оцифровки, простий і вільний доступ, тож нам є до чого прагнути», – прокоментувала Лариса Левченко

Один із організаторів Евген Сенкевич сподівається, що ця конференція стане не лише обміном інформацією, а й кроком до подальшої співпраці. Цезарій Бетка, у свою чергу, відзначив, що фундація «НЕдалеко» хоче почати деякі проекти, які вони будуть фінансувати у майбутньому. А Томаш Матушак під час зустрічі з проректором із наукової роботи Володимиром Беглицею запропонував допомогу студентам нашого вишу.

На завершення конференції керівник фундації «НЕдалеко» пообіцяв у подальшому допомагати усім студентам і працівникам архівів з візами, аби вони могли безперешкодно долучатися до співпраці.

Після конференції випустять книгу з виступами усіх учасників.

листопада
Проект «Доступність у туристичній сфері»

З 20 по 22 листопада  2018 року в ЧНУ імені Петра Могили пройде третій етап проекту «Доступність у туристичній сфері»: форум, на якому оголосять результати мінігрантових медійних проектів. Головною метою темою проекту була медіаосвіта молоді. Організатори: Чорноморський національний університет ім. …

Ознайомчий майстер-клас зі створення іміджу від Валерія Ткачова

Успіх у сучасному світі нерозривно пов’язаний з правильно побудованим іміджем.

листопада
Соціальний проект “Миколаїв – місто рівності”

У ЧНУ імені П.Могили стартував соціальний проект зі зменшення дискримінації «Миколаїв – місто рівності». У рамках проекту заплановано громадські заходи, програми допомоги постраждалим від дискримінації “StopDiscrimi”