Анжела Бойко про магістерські програми свого факультету

Декан факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили Анжела Бойко дала інтерв’ю інтернет-порталу (спільнота програмістів) та розповіла про магістерські програми свого факультету.

Напрями і вартість навчання на контракті (за рік): «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія» — по 22 000 грн, «Системний аналіз» — 15 950, але відповідно до держзамовлень Міносвіти магістратура часто є лише бюджетною для студентів. Тривалість навчання: рік і 6 місяців.

Анжела Бойко розповіла, що щороку факультет випускає приблизно 140-145 студентів бакалаврату. З них продовжують навчання у магістратурі 60-70 відсотків. У 2018 році на магістратуру вступило 99 студентів, у 2019 – 71 (бо це був перший рік, коли для вступу в магістратуру вимагали скласти іспит з англійської). Цього року на єдиний вступний іспит на спеціальності факультету зареєструвалося 102 випускники. Конкурс різний: 4-5 людей на місце. Популярними є програми зі штучного інтелекту, системного аналізу. Є можливість отримати подвійний диплом, зокрема від університету в Братиславі.

фото1.jpg

Факультет співпрацює з IT-компаніями, серед яких GlobalLogic і Mobidev: працівники компаній читають курси, проводять окремі лекції та майстер-класи, залучають студентів до практики на проєктах. Така співпраця взаємовигідна і для студентів, які отримують актуальні знання, і для самих компаній: роздаючи командні ролі та даючи можливість студентам проявити себе, вони відбирають собі майбутні кадри. Факультет проводить опитування IT-компаній: запитують, які навички хотіли б бачити у випускників, і відповідно до цього щовесни переглядають навчальні плани та коригують їх.

фото2.jpg

Підставою вступати в магістратуру для студентів є: цінність диплома, особливо, коли йдеться про роботу в закордонних компаніях; можливість кар’єрного зростання, мотивація займатися дослідницькою діяльністю. Доктори наук, які викладають на факультеті комп’ютерних наук, є молодими, вони надають актуальну інформацію для студентів. Графік навчання для магістрів побудований так, що навчання відбувається у другій половині дня, є заняття у суботу.

фото3.jpg

Навчання на магістратурі відбувається переважно коштом державного замовлення. Головна підстава для цього — кадровий склад, дані про кваліфікацію викладачів, які подаються у Міносвіти, на них і ґрунтується рішення про державні місця. Також тут невеликий ліцензійний обсяг — 20-25 місць на кожну спеціальність. За останній час лише у 2018 році були контрактні місця на спеціальність «Системний аналіз».

Джерело.