Анжела Бойко про магістерські програми свого факультету


Декан факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили Анжела Бойко дала інтерв’ю інтернет-порталу (спільнота програмістів) та розповіла про магістерські програми свого факультету.

Напрями і вартість навчання на контракті (за рік): «Комп’ютерні науки», «Комп’ютерна інженерія» — по 22 000 грн, «Системний аналіз» — 15 950, але відповідно до держзамовлень Міносвіти магістратура часто є лише бюджетною для студентів. Тривалість навчання: рік і 6 місяців.

Анжела Бойко розповіла, що щороку факультет випускає приблизно 140-145 студентів бакалаврату. З них продовжують навчання у магістратурі 60-70 відсотків. У 2018 році на магістратуру вступило 99 студентів, у 2019 – 71 (бо це був перший рік, коли для вступу в магістратуру вимагали скласти іспит з англійської). Цього року на єдиний вступний іспит на спеціальності факультету зареєструвалося 102 випускники. Конкурс різний: 4-5 людей на місце. Популярними є програми зі штучного інтелекту, системного аналізу. Є можливість отримати подвійний диплом, зокрема від університету в Братиславі.

фото1.jpg

 

Факультет співпрацює з IT-компаніями, серед яких GlobalLogic і Mobidev: працівники компаній читають курси, проводять окремі лекції та майстер-класи, залучають студентів до практики на проєктах. Така співпраця взаємовигідна і для студентів, які отримують актуальні знання, і для самих компаній: роздаючи командні ролі та даючи можливість студентам проявити себе, вони відбирають собі майбутні кадри. Факультет проводить опитування IT-компаній: запитують, які навички хотіли б бачити у випускників, і відповідно до цього щовесни переглядають навчальні плани та коригують їх.

фото2.jpg

 

Підставою вступати в магістратуру для студентів є: цінність диплома, особливо, коли йдеться про роботу в закордонних компаніях; можливість кар’єрного зростання, мотивація займатися дослідницькою діяльністю. Доктори наук, які викладають на факультеті комп’ютерних наук, є молодими, вони надають актуальну інформацію для студентів. Графік навчання для магістрів побудований так, що навчання відбувається у другій половині дня, є заняття у суботу.

фото3.jpg

 

Навчання на магістратурі відбувається переважно коштом державного замовлення. Головна підстава для цього — кадровий склад, дані про кваліфікацію викладачів, які подаються у Міносвіти, на них і ґрунтується рішення про державні місця. Також тут невеликий ліцензійний обсяг — 20-25 місць на кожну спеціальність. За останній час лише у 2018 році були контрактні місця на спеціальність «Системний аналіз».

Джерело.

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут