Анна Алексєєва – відповідальна секретарка приймальної комісії ЧНУ імені Петра Могили, взяла участь у програмі «Радіодень»


Анна Алексєєва   –  відповідальна секретарка приймальної комісії ЧНУ імені Петра Могили, взяла участь у програмі «Радіодень», де розповіла про особливості вступної кампанії 2020. Пропонуємо фрагмент бесіди.

Що змінилося, чи дійсно 18 тисяч мінімальна ціна, якщо це контракт?

– Так. Була введена індикативна собівартість. Вона розповсюджується не на всі спеціальності. Сьогодні  є спеціальності, так званої особливої підтримки, які підтримуються міністерством освіти. В нашому університеті це спеціальності: екологія, геодезія, автоматизація, системний аналіз, крім того це спеціальність українська мова та література. На ці спеціальності залишилась відносно нормальна вартість контракту, в межах 10 – 12 тисяч гривень. На всі інші спеціальності, на вимогу МОН, нам довелось встановити індикативну ціну.

Питання пільг. Воно цікавить певні категорії людей  які все – таки мають надію на пільгові варіанти вступу. Чи залишилися вони  як торік?

– Цього року, зміни відбулись суттєві, оскільки вступники, яким надано можливість не складати ЗНО, завдяки їхнім пільгам, будуть складати вступні іспити в університетах. Такі вступники, мають звернутися до обраного закладу вищої освіти до 12 серпня та зареєструватись на проходження вступних іспитів. Такі терміни стосуються лише тих, хто хоче претендувати на бюджетні місця. Пільгові категорії це: діти позбавленні батьківського піклування, учасники бойових дій, вступники з захворюванням, що є перешкодою для складання ЗНО, ті вступники, для яких український центр оцінювання якості освіти не зміг створити спеціальні умови проходження ЗНО.

Чи залишився цього року сільський коефіцієнт?

– Так. Право на сільський коефіцієнт залишилося. Особи, які зареєстровані в селі  та закінчили школу в селі у рік  вступу, мають право на сільський коефіцієнт. Він дорівнює 1,02 для звичайних спеціальностей та 1,05 для тих, що підтримує держава. Для цього їм потрібно, в свій електронний кабінет, завантажити довідку про місце реєстрації та закінчення сільської школи, після чого їм при подачі заявки автоматично буде зараховуватись сільський коефіцієнт.

Регіональний коефіцієнт. Що це таке і яким він є наразі в Миколаєві?

– Регіональний коефіцієнт, це коефіцієнт на який помножується конкурсний бал вступника, якщо він подає заяву до закладу вищої освіти, який знаходиться не у місті Києві. Тобто, якщо абітурієнт подає заявку до закладу вищої освіти який знаходиться в Миколаївській області, цей коефіцієнт буде дорівнювати 1,04. Його конкурсний бал, система, автоматично, перемножить на цей коефіцієнт.

Щодо пріоритетності. Чи обов’язково потрібно виставляти цю пріоритетність?

– Звичайно, обов’язково потрібно. Цьогорічні вступники мають право подавати п’ять заяв на бюджет з вказанням пріоритетності. Система,  автоматично, надасть їм запит вказати пріоритет до їх заяв. Вступники можуть подавати заяви, як на п’ять різних спеціальностей так і на одну, у п’яти різних вишах. Пріоритет встановлюється один раз, і його можна скасувати лише з втратою цього пріоритету. Тобто, якщо абітурієнт подасть заявки з пріоритетом 1, 2, 3, 4, 5, то якщо він скасовує першу заявку, то автоматично другий пріоритет стане першим.

Повну версію програми дивіться за посиланням

фото 1.jpg

фото 2.jpg

 

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут