Абітурієнту про Факультет комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили

Увага, увага! Розшукуємо талановитого абітурієнта, який хоче пов’язати свою майбутню професію з IT-сферою та комп’ютерною інженерією! Саме у нас ти знайдеш все: від програмування до робототехніки.

Якщо ти цікавишся програмними системами різного призначення, мрієш опанувати комп’ютерні технології, математичні методи та інформаційні технології аналізу складних систем, тоді вступай на Факультет комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили!

Саме на цьому факультеті досвідченні викладачі допоможуть тобі прокачати всі ці скіли, і звісно ж навчать бішому.

Цікаво? Тоді ось що ти маєш знати про нас:

• ЧНУ ім. Петра Могили входить у трійку найкращих університетів України за якістю освіти у сфері комп’ютерних наук (за рейтингом DOU).
  • Ми обожнюємо стартапи. Наші студенти за підтримки викладачів видають чимало розробок, які презентують на місцевому, всеукраїнському та міжнародному рівнях. Випускник нашого факультету є розробником унікальної «сонячної черепиці», яка може скласти конкуренцію виробам компанії Ілона Маска. Як тобі таке, майбутній студенте?

Ще один серед найновіших стартапів – додаток HomeMappy, який допоможе людям з вадами зору легше знаходити потрібні речі. Він став одним з переможців Всеукраїнського фестивалю інновацій. Розробок у нас багато, тож приходь, знайомся та створюй власні! А ми тобі у цьому допоможемо.

• Команда Могилянки стала золотим призером з кіберспортивної дисципліни «DotA 2» на Всеукраїнських змаганнях з електронного спорту в Києві. Так, наші студенти можуть і таке!

• Команда факультету посіла 1 місце на Всеукраїнській олімпіаді з програмування серед команд Миколаєва.
  • Факультет має спеціалізовані аудиторії: 14 комп’ютерних класів, оснащених сучасною комп’ютерною технікою та засобами візуалізації; 2 комп’ютерні лабораторії, створені сумісно з компанією GlobalLogic Ukraine; клас дистанційного навчання; навчально-дослідницькі лабораторії реконфігурованих систем «FPGA»; вбудованих систем «Embedded Systems»; мікропроцесорної техніки та систем реального часу; системного програмного забезпечення; програмної інженерії; інформаційних систем та баз даних.

Практика

У нашому університеті студенти вже під час навчання можуть отримати своє перше робоче місце: всі системні адміністратори університету – це студенти комп’ютерного факультету, починаючи з 2-го курсу. Взаємозв’язок з роботодавцями постійний: члени журі на конкурсах стартапів у ЧНУ – представники провідних компаній міста з мережею фірм по Україні та, іноді, в інших країнах. Таким чином  роботодавці вже придивляються, кого взяти на роботу, а студенти отримують реальні поради, які знадобляться їм надалі.

Міжнародна діяльність

На факультеті розвинуті програми стажування та обміну студентів з європейськими та американськими університетами. Наприклад, багато наших студентів продовжують навчання в американських вишах за програмою Фулбрайта, навчаються у літніх школах у Німеччині за програмою DAAD, відвідують у навчальних цілях Корею, за програмою стажування Японію тощо.

А що далі?

ІТ-сфера – молода галузь діяльності, яка динамічно розвивається, повністю базується на інноваціях і має стабільний попит на фахівців. Залежно від обраної спеціальності ти можеш працювати програмістом, системним адміністратором, інженером із комп’ютерних систем та автоматики, конструктором комп’ютерних систем; інженером із програмного забезпечення; інженером із проєктування систем автоматизації тощо.

Також можеш обрати професію системного аналітика і менеджера проєктів на підприємствах, що спеціалізуються на впровадженні інформаційних систем або консультантом із питань оптимізації та інтелектуалізації управління виробничої та фінансової діяльності підприємства.

Як бачиш, вибір великий, але і тут перелічено лише деякі із можливих варіантів. Більше інформації про Факультет комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили можна прочитати на офіційному сайті Могилянки: https://chmnu.edu.ua/category/fakulteti/fakultet-komp-yuternih-nauk/.

З питаннями щодо вступу звертайся до Підготовчого відділення ЧНУ імені Петра Могили: 1-й корпус, каб. 1-107, або за телефоном (0512) 24-41-89.