Абітурієнти – Вам Пощастило! Із цього року в миколаївській Могилянці готують УСІ ЧОТИРИ спеціальності IТ-галузі


2 липня 2016 р. Міністерство освіти і науки України ліцензувало для Чорноморського національного університету ім. Петра Могили (надалі – ЧНУ) останню з відсутніх у цьому виші ІТ-спеціальностей – «Інженерію програмного забезпечення»

Згідно з новим Переліком галузей знань і спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти (Перелік 2015) майбутніх комп’ютерників (Галузь знань 12 – Інформаційні технології) у вишах України готують за чотирма Спеціальностями: 121 –Інженерія програмного забезпечення, 122 – Комп’ютерні науки та інформаційні технології, 123 – Комп’ютерна інженерія та 124 – Системний аналіз (http://zakon.rada.gov.ua). У цьому році в миколаївській Могилянці абітурієнтам ДОСТУПНІ УСІ ЧОТИРИ! А якість підготовки ІТ-шників у ЧНУ – на другому місті в Україні, на рівні з Київським національним університетом ім. Шевченка (КНУ) та Харківським національним університетом радіоелектроніки (ХНУРЕ)

Нарешті, ІТ-глобус в ЧНУ став круглим! Тут тепер можна отримати якісну ІТ-освіту і майбутнім елітним суто програмістам (Спеціальність 121), і майбутнім ерудитам у комп’ютерних науках (122), і комп’ютерним інженерам, які оживляють будь-який комп’ютерний пристрій (123), і системним аналітикам, які здатні розробити IT-рішення для будь-якої галузі (124). Тобто за всім спектром ІТ-спеціальностей, за якими передбачена підготовка бакалаврів та магістрів в Україні.

Про те, що освіта – якісна, кажуть не самі могилянці про себе, а незалежні професійні рейтинги. Наприклад, у Рейтингу вишів DOU-2016 (точка зору фахівців, що працюють у галузі ІТ): на першому місті київська Могилянка, на другому – факультет комп’ютерних наук ЧНУ (поряд з аналогічними факультетами КНУ та ХНУРЕ). А КПІ, – мрія всіх батьків майбутніх програмістів в недалекому минулому! – лише у середині списку з 15 університетів (https://dou.ua).

Визнання не приходить поступово – воно мовчки накопичується по краплі у свідомості спільноти, фахівців і влади, а потім шквалом обрушується спільною думкою всіх відразу. У червні поточного року Президент України, коли надавав миколаївській Могилянці статус національного університету, щиро сказав, що це «не подарунок, це визнання ваших заслуг, досягнень, вашого професійного рівня і тієї ролі, яку ви граєте і на півдні України, і в усій державі».

У травні 2016 р. проект зі створення 3D-планшету для людей з вадами зору (капітан команди розробників – бакалавр ФКН ЧНУ Данило Чабановський) зайняв Перше місце у Європейському конкурсі стартапів TEMPUS «IT-EUREKA! UKRAINE» (Голова журі – Ніклас Малмрос, Президент Шведської компанії Sigma Technology Solutions) та запрошений до Міжнародного фіналу в жовтні 2016 р.

У квітні 2016 р. проект із залучення туристів до Миколаєва (капітан команди розробників – студент І курсу ФКН ЧНУ Іван Фоменко) був запрошений до Міжнародного фіналу ІТ-чемпіонату «Золотий байт 2016» (номінація Startup Challenge) та зайняв 4-те місце серед 25 команд (Голова журі – Віктор Компанієць, керівник інвестиційного напрямку української компанії Digital Future).

У березні 2016 р. наукова робота із захисту інформації, що передається між віддаленими офісами корпорації, виконана студентом 3-го курсу ФКН ЧНУ Дмитром Румянковим – номінантом іменної стипендії Президента України, – визнана найкращою в Україні з групи спеціальностей «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація» (Голова журі – Володимир Грабко, перший проректор Вінницького національного технічного університету).

У вересні 2015 р. проект із захисту персональних даних при користуванні WiFi-мережами (команда студентів 4-го курсу ФКН ЧНУ Дениса Поліщука та Дмитра Юріна) зайняла друге місце у Битві стартапів Європейського проекту TEMPUS «Cabriolet» (Голова журі – Кріс Філіпс, професор Ньюкастлського університету у Великобританії). А проект про синергію освіти й співробітництва з ІТ-компаніями в інтересах виробництва (команда студентів 5-го курсу ФКН ЧНУ Дениса Горобцова та Марії Попель) зайняв третє місце у цьому ж конкурсі.

І це акценти лише 2015-2016 навчального року на ФКН. До того ж, треба зауважити, що ВСІ стартапи готуються, презентуються та захищаються виключно англійською! Тому знання англійської мови практично на рівні другої рідної також є фаховим набутком комп’ютерника ФКН ЧНУ.

Шановні Абітурієнти! Молоде, прогресивне покоління, яке прагне отримати професійні знання, проявити і реалізувати свої здібності у сфері IT-технологій, дизайну і комунікацій! Обираючи дозволені цього року 5 спеціальностей (кожну – у трьох вишах), зверніть увагу на особливості наявних в Україні комп’ютерних спеціальностей та оберіть найвідповіднішу вашим мріям. НЕ ПОСПІШАЙТЕ визначити пріоритетні для вас спеціальності, доки на сторінці ЧНУ ім. Петра Могили у веб-системі vstup.info не з’являться УСІ ЧОТИРИ спеціальності галузі знань 12 Інформаційні технології – 121, 122, 123 та 124.

Зорієнтуватись, яка спеціальність відповідає вашим здібностям, докладніше ознайомитися з кожною – з поглибленням у професійні тонкощі та специфіку навчання комп’ютерників на ФКН ЧНУ – отримати уявлення про сучасні заходи в IT-сфері (стартапи, хакатони, інноваційні проекти тощо) можна буде під час освітньо-розважального заходу «Mohylianka IT Camp», який відбуватиметься у ЧНУ ім. Петра Могили 6–8 липня.

На цьому заході учасники не тільки отримають певні професійні навички за напрямками «Школа Стартапів» та «Школа Дизайну». Наприкінці вони зможуть спробувати свої сили в конкурсі «Битва Стартапів», де презентують проект, який підготують під час навчання. До складу журі увійдуть не тільки викладачі університету, а й провідні спеціалісти відомих ІТ-фірм Миколаєва.

Захід розпочнеться 6 липня о 10:00 в читальній залі ЧНУ ім. Петра Могили. Участь у заході безкоштовна. У перерві кава-брейк, теніс та інші розважальні заходи.

Запрошуються випускники та учні, їхні батьки, викладачі інформатики та усі бажаючі. Пройти реєстрацію та отримати детальну інформацію, що постійно оновлюється, можна за посиланням: https://vk.com/mohylianka_it_camp. Інформація про захід на сайті університету: https://chmnu.edu.ua/uk/mohylianka-it-camp/.

2

Учасники Міжнародного фіналу ІТ-чемпіонату «Золотий байт 2016»
(номінація Startup Challenge)

3

Оголошення Першого місця у Європейському конкурсі стартапів
TEMPUS “IT-EUREKA! UKRAINE”

4

Доповідь Дениса Поліщука та Дмитра Юріна на Битві стартапів
Європейського проекту TEMPUS “Cabriolet”

Події та оголошення


липня
20
Запрошуємо на відкритий турнір “Баскетбол 3Х3”

20 липня 2019 року в Миколаєві пройде відкритий турнір з баскетболу під егідою Федерації баскетболу України. Категорії учасників: чоловіки, юнаки U18. Призовий фонд складає 10000 гривень! Більше детальної інформації за посиланням. Запрошуємо за адресою: м. Миколаїв, вул. Лазурна, 17. Реєстрація …

липня
16
Запрошуємо на захід “Мова об’єднує”

16 липня 2019 року набирає чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної»!

липня
27
Запрошуємо на Summer Media Camp 2019!

Запрошуємо на Summer Media Camp 2019, місце зустрічі професіоналів та любителів медіа! Тема темпу цього року – «Сторітелінг». У ході заходу Ви відповісте на такі питання: Як розказати історію за допомогою камери або смартфона? Як зробити так, щоб історія була …