8 порад як прокачати свою українську мову

Знати й володіти мовою країни, в якій ти народився та живеш, – це необхідність! Але як саме покращити свої знання з української мови? Тримайте 8 порад як «прокачати» свою українську.

1. Станьте учасником читацького клубу.
    Таким чином можна не тільки обговорювати сюжет та аналізувати твори, а й вивчити нові мовні конструкції та слова. Крім того, переклад також розвивається і буде можливість ознайомитись з авторськими перекладми, з яких можна взяти чимало цікавинок.
  2. Слухайте українську музику.
    Проте варто пам’ятати, що на відмінну від творів, у піснях може бути більше помилок. Окрім граматичних та синтаксичних, можуть бути й фонетичні помилки. Так у пісні “Мовчати” Кузьми Скрябіна та Ірини Білик: “Давай вимкнемо світло і будем мовчати…”, – співають виконавці, хоча наказовий спосіб в українській мові утворювати правильно так: “Вимкнімо світло…”.
  3. Не забувайте про щоденну практику!
    Для того, аби практикувати українську, треба щодня її чути. Переглядайте фільми або пишіть українською. Також чудовим рішенням стане наявність постійного  співрозмовника або участь у різних україномовних квестах і челенджах.
  4. Покращуйте українську через нові досвіди!
    Запишіться на якісь курси чи підіть на йогу. Головною умовою поставте спілкування лише українською під час занять, і вже незабаром ви побачите, як введення цієї звички допоможе покращити ваше володіння мовою.
  5. Розважайтесь, відповідаючи на несподіванні запитання.
    Це можна робити в компанії або самотужки. Для цього необхідно відповідати на запитання, пов’язані з різноманітними сферами вашого життя. В Інтернеті можна знайти безліч прикладів для бліц-опитуваннь.  Тож, вперед!
  6. Знімайте сторіз українською.
    Сьогодні соцмережі посідають одне з головних місць у житті у житті великої частини людей. Саме тому, записуйте сторіз українською, адже це дозволить покращити ваші знання з мови й бути цікавими для інших.
  7. Підписуйтесь на україномовних блогерів, які вам цікаві.
    Соціальні мережі можуть працювати на вашу користь. Не лише людина, на яку ви підписані, отримає увагу та лайки, а й ви можете отримати від неї потрібні знання. Саме тому можна стати підписниками цікавих людей, що ведуть свою сторінку українською.
  8. Грайтеся в асоціативні настільні ігри, спілкуючись українською.
    Таким чином ви зможете не лише з користю провести час, «прокачуючи» українську мову, а й відпочити та розважитись з друзями. Можливо, своїм прагненням поліпшити українську ви зможете надихнути й інших людей на її вивчення.

Й найголовніше: мову потрібно практикувати не раз на тиждень чи кілька днів, а щодня!