8 порад для першокурсників

Університет – новий етап колишнього школяра, який несе в собі багато нового: цікавого, веселого, іноді нервового та напруженого. Лише один крок – і перед тобою виникне інше життя, таке бажане і ще зовсім незвідане. Але що робити в цьому безкінечному круговороті людей, які так і линуть з кожного закутку в неймовірній кількості?

1. Не нервуй.Зрозуміло, що все оточення нове, а незнання може викликати зайві емоції. Звикнути допоможе спілкування з одногрупниками, аби познайомитись ближче і знайти друзів, а також прогулянки, аби запам’ятати свою місцевість, якщо це нове місто для тебе.
  2. Знайди друзів. Університет – це не тільки місце для навчання, а також і можливість знайти друзів. У вас з одногрупниками з самого початку вже є спільні інтереси – це професія, яку ви обрали. Тому більше спілкуйтесь! Зрештою, шукати разом їдальню в лабіринтах університету веселіше.
  3. Приготуйся, що більшість матеріалу необхідно вивчати самостійно. В університеті викладачі, перш за все, скеровують студента на потрібну інформацію та ресурси (читають лекції, надають рекомендовану літературу тощо). А ось розбиратись у потоці інформації здебільшого доведеться самостійно.
  4. Намагайся з самого початку показати викладачам, що основна твоя мета – навчатися. Викладачі завжди допоможуть тим, хто має серйозні наміри й активно їх проявляє.
  5. Викинь з голови слова: «А навіщо взагалі мені цей предмет?». Окрім профільних дисциплін, вища освіта включає в себе предмети для загального розвитку, а це розширить твій кругозір та надасть можливість спілкуватись на будь-які теми.
  6. Навчись конспектувати лекції.Вигадай собі систему скорочень, адже лекцію не треба записувати дослівно, тільки найголовніше. Також залишайте в зошиті вільне місце, якщо раптом доведеться законспектувати щось додаткове.
  7. Дізнайся про плюси студентського квитка. Твій студквиток – це знижки на міжміський та міський транспорт, в кінотеатрах та розважальних центрах, «Дні студента» у кафе тощо.
  8. Не зациклюйся на чомусь одному. Пам’ятай: студентство – прекрасна нагода проявити себе і як гарного студента, і як активну особистість. А також це шанс виховувати в собі різнобічні навички. З кожним днем намагайся підвищувати свій професійний рівень, займайся самоосвітою, постійно практикуйся. Проте не забувай і насолоджуватися студентством: подорожуй, гуляй, знайомся із новими людьми, розважайся і вчись.