70% державних вишів втратять статус бюджетних установ


Кабінет Міністрів України подав на розгляд українському парламенту Програму діяльності уряду. Згідно із цим документом, вже за 5 років не менш як 70% державних закладів вищої освіти вийдуть із статусу бюджетної установи.

Ще пріоритетними цілями Кабміну у сфері вищої освіти є реформація системи фінансування та управління ЗВО, забезпечення професійного розвитку науково-педагогічних працівників, підвищення оплати праці, створення системи забезпечення якості вищої освіти тощо.

Оскільки якість вищої освіти в Україні не відповідає очікуванням роботодавців, студентів та суспільства в цілому, то реформи будуть глобальними. Адже понад 70% українців вважають якість вищої освіти в країні середньою, низькою або дуже низькою.

Кабінет Міністрів планує створити умови, за яких студенти матимуть змогу отримати якісну вищу освіту, що дає їм достатні сучасні знання та навички для подальшої успішної професійної кар’єри висококваліфікованого фахівця. Для цього і буде змінена система фінансування.

«Публічні кошти отримають ті провайдери вищої освіти, які мають кращі результати освітньої та наукової діяльності та створюють кращі життєві перспективи для майбутніх випускників. Заклади вищої освіти отримають реальну фінансову автономію. За 5 років не менш як 70% державних закладів вищої освіти вийдуть із статусу бюджетної установи» – йдеться у Програмі  діяльності Кабінету Міністрів на найближчі 5 років.

Зміни у системі фінансування забезпечать конкурентоспроможність оплати праці та професійний розвиток науково-педагогічних працівників у закладах вищої освіти.

«Наше завдання – досягти рівня середньої заробітної плати науково-педагогічних працівників державних та комунальних закладів вищої освіти на рівні удвічі більшому за середню заробітну плату в країні», – зазначається у документі.

Крім фінансових змін планується покращення системи забезпечення якості вищої освіти. Більшість учасників акредитації вважатимуть зовнішні процедури забезпечення якості чіткими та прозорими. Кабмін планує забезпечити задоволення освітніх потреб населення, щодо особистого та професійного розвитку в системі освіти дорослих, зокрема соціально вразливих категорій громадян. Для цього будуть створені умови визнання в системі формальної освіти результатів навчання.

 

Події та оголошення


жовтня
17
IV Міжнародна науково-практична конференція «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних і спортивних наук»

З  17-18 жовтня 2019 року у ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться IV Міжнародна науково-практична конференція з міжнародною участю «Проблеми, досягнення та перспективи розвитку медико-біологічних і спортивних наук» Детальніше.    

листопада
1
Запрошуємо взяти участь у XXI Всеукраїнській науково-практичній конференції (м. Харків)

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XXІ Всеукраїнській науково-практичній конференції, яка відбудеться 01 листопада 2019 року у м. Харкові Приймаються роботи до наступних секцій: Теорія та історія держави і права; історія політичних і правових учень; Конституційне право; муніципальне право; …

жовтня
17
Запрошуємо на зустріч із миколаївською поетесою Галиною Запорожченко

17 жовтня 2019 року о 12:30 у  приміщені читальної зали Філологічної бібліотеки (11 корпусу) відбудеться зустріч із миколаївською поетесою Галиною Запорожченко «Я знаю – Україна є і буде!». Запрошуємо всіх, хто цікавиться поезією, і кому не байдужа історія України! Наукова …