7 кроків до успішного студентства


Наразі кожен студент вже зрозумів, що навчання в університеті кардинально відрізняється від навчання в школі. Тут більше свободи та відповідальності за свої дії. Крім того, під час навчання зав’язуються потрібні знайомства. Тож щоб бути успішним студентом потрібно виконати 7 простих кроків

 

1) Бути відповідальним та активним

В університеті від молоді очікують більш зважені рішення. Саме тому успішний студент має бути небайдужим до навчання, адже вони відповідально ставляться до освіти. До того ж активна участь у навчальному процесі забезпечить вищі бали. І мова йде не лише про семінари та практичні заняття. Якщо під час лекції уважно слухати викладача та ставити питання, більше матеріалу запам’ятається, а викладач помітить вашу зацікавленість.

 

2) Ставити освітні цілі

Спочатку спитайте себе «для чого я навчаюсь?», якщо ви не знаєте відповіді, то запитайте себе «чи є більш відповідне місце для мене, де я міг би само реалізуватися». Зазвичай навчання в університеті дає можливість зробити успішну кар’єру. Якщо ви виявили для себе освітні цілі, то вони допоможуть відкинути всі сумніви з приводу вибору професії та часу, що витрачається над підручниками. Варто сказати, що освітні цілі не повинні бути відірвані від практики. Наприклад, першокурсник – філолог цілком може завести блог студента і в ньому пробувати своє перо, робити репортажі. Так до четвертого курсу буде готове повноцінне портфоліо.

 

3) Стати товаришем по команді

Мова йде про викладачів. Вони не вороги, вони можуть стати гарною командою, адже цілі у вас однакові: вивчити певний матеріал та отримати/виставити гарні оцінки. Тут важливо зрозуміти, які форми роботи та звітності приймає кожен викладач. Таким чином ви полегшите життя і собі й викладачу.

 

4) Не сідайте на останні парти

По-перше, порожні передні ряди дратують викладачів, а на останніх рядах вам будуть заважати ті, хто не має наміру ставати успішним студентом. Зрештою, навіщо тоді взагалі ходити на лекції та семінари, якщо відсиджуватися в останньому ряду.

 

5) Старанно ставтесь до ведення конспекту

Оскільки конспект є основним матеріалом для підготовки до іспиту чи заліку, він має бути зрозумілим. Для того, щоб конспекти принесли користь, треба:
По-перше, придумати свою систему скорочень для часто повторюваних слів, словосполучень. Придумуючи нові символи, можна виписувати їх на поля зошитів.
По-друге, після написання конспекту, в кінці пари, бажано пробігти за матеріалом очима, щоб текст в цілому був зрозумілий. До того ж, побіжне повторення свіжого матеріалу допомагає йому засвоїтися надовго.

 

6) Не забувайте про правила поведінки

Мова йде про пари. Якщо в якийсь момент стало нестерпно нудно або захотілося піти з аудиторії погуляти по коридору, терміново починайте поводитись, як зацікавлений студент: сядьте прямо, ведіть конспект, дивіться час від часу в очі викладачеві, ставте питання. Це дозволить обдурити мозок і лекція стане дійсно цікавою. Бачачи хоча б пару зацікавлених студентів в аудиторії, викладач також надихається і веде лекцію більш якісно.

 

7) Опануйте тайм-менеджмент

Грамотне планування часу – запорука успішного життя. Опанувавши тайм-менеджмент в університеті, ви зможете стати не лише успішним студентом, а й успішною людиною. Якщо не відкладати все на останній момент, то тоді вистачить часу на все: і сходити в бібліотеку, і в клуб, і в спортивну секцію, і навіть на підробіток.