Інтерв’ю з першим проректором ЧНУ імені Петра Могили Наталією Іщенко щодо особливостей вступної кампанії, правил обрання гарного ЗВО та якості освіти в Україні. Частина 2


Які акценти в ЧНУ ім. Петра Могили роблять  для забезпечення якісної  освіти окрім того, що вже перерахували? Я так розумію, що все це відповідає вимогам.

Звичайно, усі вище зазначені умови у нас є і ми робимо все, що від нас залежить для того, аби процес навчання в Могилянці був цікавим. Також в університеті діє електронна система Moodle – система комунікацій та обміну документів між викладачами і студентами. У кожного викладача та студента є свій особистий логін та пароль, за яким він може увійти в систему.

Викладач завантажує свої курси (конспект лекцій, презентацій і всі завдання), а студент заходить туди і розуміє, що має вивчити та виконати, в які терміни завантажити файли зі своїми роботами. З одного боку це дає нам можливість подивитися роботу викладачів, а з іншого унеможливлюється корупційну складову, адже ми бачимо, яку кількість робіт і коли виконав студент. Другий аспект, якого ми дотримуємось уже 23 роки, – це вивчення іноземних мов на будь-якій спеціальності: 4-5 годин на тиждень у нас обов’язково проходять заняття з англійської мови, а починаючи з 2 курсу – це вже професійна мова за своєю спеціальністю. Також деякі спеціальності мають змогу вивчити другу іноземну мову на вибір студента: польська, німецька, іспанська, французька, китайська.

Плюс ми обов’язково проводимо щорічні опитування студентів, де запитуємо, як вони бачать процес навчання в університеті. За допомогою опитування студенти також формують рейтинг викладачів. Якщо викладач подобається, ми обов’язково запитуємо чим саме? При створенні розкладу ми враховуємо думку студентів, адже розуміємо, що у складних економічних умовах студенти старших курсів мають працювати. Тому у нас  магістратура вчиться в другу половину дня, щоб в першу вони могли навчатися і не пропускати заняття.

Ще одним важливим аспектом є співпраця і опитування роботодавців. Особливо, нам важлива думка наших випускників, які навчалися у нас і можуть розповісти, що їм знадобилося у професійному житті, і можуть порадити, що треба змінити у певному курсі. Таким чином ми намагаємося кожного року змінювати навчальний плани для  того, щоб іти в ногу з часом.

За якими вакансіями роботодавці звертаються до ЧНУ ім. Петра Могили, які спеціальності мають попит на ринку праці зараз?

У нас зараз 33 спеціальності, і дуже часто телефонують роботодавці з проханням надати студентів певних спеціальностей. В різній кількості потрібні всі спеціальності. Дуже часто запитують про економістів та юристів.

Потрібні всі: і філологи, і перекладачі, і бухгалтери, і юристи, і айтішники, і політологи, і фахівці з соціальної роботи. Але ми вираховуємо не лише ту потребу, яка вже є за фактичним запитом. Ми ще дбаємо про розвиток міста, оскільки розуміємо, що зараз не вистачає кваліфікованих  лікарів. Тому три роки тому ми відкрили спеціальність «Медицина» і тепер випускаємо лікарів. З наступного 1 вересня ми здійснюємо набір на спеціальність «Фармація».

Також з’явилася нова спеціальність – cередня освіта напряму Українська мова – для того, щоб забезпечити наш російськомовний регіон вчителями української мови. Серед відносно нових спеціальностей – «Журналістика».

На що слід, на вашу думку, звернути увагу цього року абітурієнтам та їхнім батькам під час вступної кампанії?

Я хочу звернутися до батьків з проханням: Будь ласка, дайте дітям можливість  обирати спеціальність самостійно! Це той аспект, з яким ми дуже часто стикаємось в приймальній комісії. Якщо дитина приходить і подає заяви на фінанси, бухгалтерський облік, економіку підприємства, менеджмент, то ми бачимо, що вона хоче стати економістом, але не знає на який аспект звернути увагу. Це добре. Але коли  майбутній студент подає заяви на абсолютно різні спеціальності, то, у більшості випадків, зрозуміло, що дитина не дуже знає, чого хоче. Відповідно, вона потрапляє на певну з цих спеціальностей,  і далеко не має гарантій, що їй буде цікаво вчитися. Тож спочатку дайте дитині визначитися, а потім подавайте заяву.

В цьому році є зміни з приводу заяв: можна подати лише 7 заяв на 4 спеціальності. В кожній заяві має бути проставлений пріоритет від 1-го до 7-го. Перший пріоритет – це та спеціальність в тому навчальному закладі, де ви хочете навчатись у першу чергу. Обрати його можна тільки раз: на одну спеціальність для одного ЗВО, і неможливо змінити. Будь ласка, зверніть увагу саме на свідомий вибір пріоритетів. На контракт ви можете подавати безліч заявок за різними спеціальностями.

 

За матеріалами ТРК «МАРТ» (програма «Діалог»)

Події та оголошення


квітня
1
Навчання або літня школа в Латвії для студентів та науковців

Українським студентам та науковцям пропонують продовжити навчання або дослідження у закладах вищої освіти Латвії впродовж 2020/2021 навчального року. Про це повідомляють на сайті МОН. Вони також зможуть пройти навчання у літній школі. Податися на участь у державній стипендійній програмі можна …

березня
4
Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

4 березня 2020 року о 12:00 в читальній залі університету відбудеться зустріч із представником Харківського національного університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба щодо навчання на військовій кафедрі. Запрошуються студенти 1-5 курсів. За детальною інформацією звертайтеся до кабінету 5-102.

лютого
20
Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»

Запрошуємо на відкриту зустріч із членами експертної групи з акредитації освітньої програми «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»  в рамках спеціальності  151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» (РВО – бакалавр). Зустріч відбудеться 20 лютого о 17-00 в приміщенні 1-314 (деканат факультету комп’ютерних наук).