32 студенти ЧНУ ім. Петра Могили отримали військове звання

В суботу, 28 липня, о 9 ранку на стройовому плацу Центру бойової підготовки авіаційних фахівців Збройних Сил України відбулись урочисті заходи, присвячені складанню присяги випускниками факультету підготовки офіцерів запасу Харківського національного університету Повітряних Сил України. Цього року випускниками стали 97 студентів, з яких 32 студенти – випускники ЧНУ ім. Петра Могили.

Як пояснив начальник штабу Центру бойової підготовки 2008-2012 років, Юрій Бордунов: «Ці урочистості проходять кожного року, тому що згідно з плану програми підготовки офіцерів запасу фіналом навчання є прийняття присяги на вірність українському народу. Взагалі після цього, коли присяга складена, всі документи збираються і вони акумулюються в Харкові, в Харківському національному університеті Повітряних Сил і вже потім надсилаються в генеральний штаб Збройних Сил України, а потім – в Міністерство оборони України. І вже наказом Міністра оборони відбувається присвоєння первинного офіцерського звання молодший лейтенант запасу». Усі випускники, які отримали первинне офіцерське звання можуть вступити на кадрову військову службу або працювати в Міністерстві внутрішніх справ.

«Студенти приходять сюди на навчання після другого курсу вишу. Вони всі мають освіту попередню і набуття освіти бакалавра є підставою для отримання військового звання Молодший лейтенант», – зазначає Юрій Бордунов.

Міла Бернацька, одна з випускниць, яка здобула освіту саме в Могилянці, поділилась своїми враженнями від дворічного навчання та розповіла з чого все почалось: «Вирішила присвятити своє життя філології, а на третьому курсі прийняла пропозицію від ЧНУ ім. Пера Могили стосовно вступу на військову кафедру і з того часу життя моє змінилося». Випускники факультету підготовки офіцерів запасу мають не лише вищу освіту, а й військове звання, з чим ми їх і вітаємо!