28 річниця з дня виведення військ з Афганістану

Напередодні відзначення дня виведення радянських військ з Афганістану 13 лютого у ЧНУ ім. Петра Могили відбувся захід, присвячений цій події. Організатором виступив гурток «Кліо», що працює на кафедрі історії ЧНУ ім. Петра Могили. Про перебіг і втрати війни, яка тривала 9 кривавих років, коротко нагадали доцент кафедри історії Ольга Морозова та студенти 4 курсу.

«Особливість заходу полягає в присутності на ньому учасника бойових дій в Афганістані, який розповів про свій досвід, поділився емоціями та особистими переживаннями. Адже позиція підручників і дослідників, які особисто не брали участі в тих подіях часто різняться з досвідом безпосередніх учасників. Важливим для нас є почути, зрозуміти  і усвідомити те, що пережили Особистості, які виконували накази під час ведення воєнних дій» – зазначила викладач.

Шановний гість заходу учасник бойових дій в Афганістані, завідувач кафедри спортивних дисциплін ЧНУ ім. Петра Могили, Заслужений тренер з рукопашного бою Олександр Міненко розповів про перебіг подій війни протягом 1979–1989  років

Олександр Васильович поділився з присутніми своїми спогадами про ті пекельні роки, своїх бойових побратимів і життя після війни. Розмова з учасниками заходу виявилася вкрай душевною, важко було стримувати свої емоції від усвідомлення того, що історія має спіралевидну проекцію, і майже завжди повторюється, незважаючи на державний устрій країни. Тема є вкрай актуальною, адже нинішня ситуація у країні не дає змогу забути про героїчні подвиги минулого і нагадує, що сьогоднішні герої не повинні бути забутими.

ist1 ist2 ist3 ist4

Набір на військову підготовку за програмою офіцерів у 2020 році

Запрошуємо до участі у I (університетському) турі Всеукраїнської студентської олімпіади з математики