24 січня – Міжнародний день освіти


Чорноморський національний університет імені Петра Могили приєднується до святкування Міжнародного дня освіти, який щорічно відмічається 24 січня.

Освіта – це невід’ємне право кожної людини. Освіта – це ключ до грамотності, а отже, до формування успішного суспільства. Отримуючи нові знання та навички, людина не тільки розвивається самостійно, але й підвищує рівень життя свого міста, регіону, країни. Міжнародний день освіти допомагає збагнути важливість грамотності для себе та інших.

Ми вітаємо з цим святом кожного, хто отримує освіту, надає нові знання своїм учням, організовує освітній процес чи займається самоосвітою. Не втрачайте жодної можливості навчити когось чи отримати нові знання самому, адже грамотність нації є однією зі складових незламності народу.

З історії свята

Міжнародний день освіти – свято досить молоде. Воно було встановлене в грудні 2018 році, а вперше світова спільнота відзначала цей день у 2019 році. Ініціатором запровадження такого дня стала Нігерія. Ідею африканської країни підтримали 58 держав-членів конференції. Було складено відповідну резолюцію на підтримку якісної рівноцінної освіти, яка була б доступна для кожної людини незалежно від її національності, статі та соціального стану.