23 квітня відзначається Всеукраїнський день психолога!


Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається щорічно 23 квітня.

Сьогодні психологія розвивається дуже стрімко, незважаючи на те, що, як наука, офіційно була визнана лише у 1879 році.

В Україні психологія розвивається як частина світової психологічної науки. Українські вчені зробили великий внесок у світову скарбницю знань з психології. Ще у XVIII столітті питання психології викладав професор Києво-Могилянської академії Г.Кониський. У ті часи наука про психологію сприймалась виключно як вчення про душу.

У 1862 році у Київській духовній академії відкрили першу кафедру психології, а згодом і психологічну лабораторію. Їхнім засновником був М.Троїцький.

Наступними українськими представниками в галузі психології були І.Сікорський, який вивчав психічні процеси у дітей, та Г.Челпанов, який вивчав риси характеру за зовнішнім виглядом людини. Їхні праці були відомі за кордоном: у Бельгії, Німеччині, Франції, Великобританії.

В Україні в останні десятиліття активний розвиток отримав такий напрям психології як політична психологія, яка досліджує й аналізує форми поведінки і психологію політичних діячів, включаючи перших осіб держави. У 1996 році створена Асоціація політичних психологів України, зразком якої послужила існує з 1978 року Міжнародна асоціація політичних психологів (International Society of Political Psychology, ISPP).

У ЧНУ ім. Петра Могили функціонує Центр соціально-психологічної підтримки, фахівці якого надають підтримку кожному, хто цього потребує, та проводять активну роботу у своєму напрямі. А також при Медичному інституті діє кафедра психологія, яка готує кваліфікованих спеціалістів.

Вітаємо всіх причетних до цього свята та бажаємо творчого натхнення та успіху!

Події та оголошення


грудня
19
Бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Чарівні історії Faerie (і трохи про Йоль): магія новорічних свят»

Шановні друзі! Проект «lectorium» – відкритий  лекторій для нових відкриттів триває Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Чарівні історії Faerie (і трохи про Йоль): магія новорічних свят» Лекція відбудеться 19 грудня 2019 року о …

грудня
12
До уваги всіх студентів бакалаврату!

12 грудня 2019 року о 14:00 в аудиторії 4-104 відбудеться олімпіада з безпеки життєдіяльності. Запрошуються всі, хто вже пройшов цей курс.

грудня
11
Запрошуємо на творчу зустріч з Народним артистом України Олександром Гоноболіним

11 грудня о 14:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться творча зустріч з Народним артистом України Олександром Гоноболіним. У програмі: інструментальні твори композитора у виконанні автора та Муніципального камерного оркестру. Керівник: Наталя Ільчук. Веде програму: Марина Матвєєва Вхід …