23 квітня відзначається Всеукраїнський день психолога!

Всеукраїнський день психолога вже традиційно відзначається щорічно 23 квітня.

Сьогодні психологія розвивається дуже стрімко, незважаючи на те, що, як наука, офіційно була визнана лише у 1879 році.

В Україні психологія розвивається як частина світової психологічної науки. Українські вчені зробили великий внесок у світову скарбницю знань з психології. Ще у XVIII столітті питання психології викладав професор Києво-Могилянської академії Г.Кониський. У ті часи наука про психологію сприймалась виключно як вчення про душу.

У 1862 році у Київській духовній академії відкрили першу кафедру психології, а згодом і психологічну лабораторію. Їхнім засновником був М.Троїцький.

Наступними українськими представниками в галузі психології були І.Сікорський, який вивчав психічні процеси у дітей, та Г.Челпанов, який вивчав риси характеру за зовнішнім виглядом людини. Їхні праці були відомі за кордоном: у Бельгії, Німеччині, Франції, Великобританії.

В Україні в останні десятиліття активний розвиток отримав такий напрям психології як політична психологія, яка досліджує й аналізує форми поведінки і психологію політичних діячів, включаючи перших осіб держави. У 1996 році створена Асоціація політичних психологів України, зразком якої послужила існує з 1978 року Міжнародна асоціація політичних психологів (International Society of Political Psychology, ISPP).

У ЧНУ ім. Петра Могили функціонує Центр соціально-психологічної підтримки, фахівці якого надають підтримку кожному, хто цього потребує, та проводять активну роботу у своєму напрямі. А також при Медичному інституті діє кафедра психологія, яка готує кваліфікованих спеціалістів.

Вітаємо всіх причетних до цього свята та бажаємо творчого натхнення та успіху!

липня
Запрошуємо на семінар в Грузії з теми цифрових прав та технологій

Оголошено набір на семінар в Грузії з теми цифрових прав та технологій (2-7 липня). Проект є частиною щорічного плану «Digital Technology For Democracy: Youth Turns Threat Into Opportunity». Завдання семінару: Визначити і встановити зв’язок між цифровими правами і онлайн журналістикою, покращити …

травня
Зустріч з директором компанії Антиплагіат(Unicheck)

23 травня 2019 року о 12.00 в приміщенні Вченої ради відбудеться зустріч з директором компанії Антиплагіат(Unicheck) Андрієм Сідляренко Запрошуємо деканів факультетів, завідувачів кафедр, викладачів та науковців університету!

травня
Зустріч Клименка Л.П. з колективом та студентами ЧНУ імені Петра Могили

21 травня о 15:00 в читальній залі (головний корпус) Зустріч Клименка Л.П. з колективом та студентами ЧНУ імені Петра Могили