20 лютого – День вшанування Героїв Небесної Сотні

Щорічно 20 лютого відзначається День героїв Небесної Сотні. Пам’ятний день був визначений указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні»

Під час Революції Гідності протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку 20 лютого 2014, коли загинуло найбільше активістів Майдану. 21 лютого 2014 року офіційна влада України юридично визнала жертвами загиблих мітингувальників Майдану. Цього ж дня на Майдані відбулося прощання із загиблими, а під час якого прощання лунала жалобна пісня «Плине кача…», яка стала українським народним реквіємом. Загиблих назвали «Небесною сотнею».

З 18 по 20 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 78 осіб, після 20 лютого – ще 20. Усі вони увійшли до меморіалу борців за українську Незалежність – до Небесної Сотні.

Героям Небесної Сотні посмертно присвоєно звання Герой України, а троє іноземців – громадянин Білорусі Михайло Жизневський, Грузії – Зураб Хурція і Давид Кіпіані, посмертно нагороджені орденами Героїв Небесної Сотні.

Викладач кафедри української філології, теорії та історії літератури Владлена Миколаївна Руссова – учасник майдану в Миколаєві. Сьогодні Владлена Руссова взяла участь в у програмі «Новий день», яка присвячена Дню вшанування Героїв Небесної Сотні. Програму також відвідала викладач кафедри історії ЧНУ ім. П. Могили та авторка книги «Майдан від першої особи» Ольга Станіславівна Морозова.

Новий день. Історія написання книги “Майдан від першої особи”

Майдан в Миколаєві – спогади учасниці

квітня
Запрошуємо взяти участь у Великій грі «Your Start»

6 квітня на базі кафедри соціальної роботи, управління та педагогіки відбудеться Велика гра «Your Start».

Запрошуємо на День Інституту філології

21 березня 2019 року о 14.00 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться святкування Дня Інституту філології. Запрошуємо всіх охочих! Долучайтеся!

Запрошуємо на конкурс студентських проектів «Startup BSNU-2019»

Факультет комп’ютерних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили запрошує Вас відвідати конкурс студентських проектів «Startup BSNU-2019». Конкурс Startup проектів – це конкурс інноваційних студентських проектів у галузі інформаційних технологій. Конкурс передбачає розробку й презентацію проектів у сферах: E-business & …