15 серпня святкували День незалежності Індії


Вітаємо студентів-медиків ЧНУ ім. Петра Могили з Індії зі святом незалежності їхньої батьківщини!

Щороку 15 серпня в Індії відзначається День незалежності. У цей день в 1947 році вступив в дію Акт Незалежності Індії (Indian Independence Act), і над стінами Червоного форту в Делі першим прем’єр-міністром країни Джавахарлал Неру був піднятий прапор незалежної Індії. Тим самим й ознаменувався новий етап в історії країни: Індії було надано статус домініону в рамках Британської співдружності націй, установчі збори отримали повноваження видавати свої закони, а перший незалежний уряд Індії став до роботи.

Першочерговими завданнями нової державної влади була індіалізація адміністративного апарату та збройних сил, робота з підготовки нової конституції та розробка системи відносин із суб’єктами федерації. А вже в листопаді 1949 року Установчі збори розглянули та схвалили проект конституції Індії. Конституція була введена в дію 26 січня 1950 року, яка проголосила країну суверенною демократичною республікою, а цей день став Днем республіки Індія.

Цей день у країні – вихідний, а готуватися до нього починають заздалегідь. Першим, хто відкриває святкування незалежності, традиційно є перші обличчя країни. Потім відбувається урочисте підняття прапора.

На День незалежності Індії влаштовують видовищні дійства: військовий парад, демонстрація потужної індійської армії, а після цих урочистостей відбувається масове та яскраве святкування. Живі квіти, стрічки, гірлянди, яскраві фарби і національна символіка – цим прикрашають не лише будівлі, а й обличчя та одяг жителів Індії.

Події та оголошення


грудня
19
Бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Чарівні історії Faerie (і трохи про Йоль): магія новорічних свят»

Шановні друзі! Проект «lectorium» – відкритий  лекторій для нових відкриттів триває Наукова бібліотека ЧНУ імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Чарівні історії Faerie (і трохи про Йоль): магія новорічних свят» Лекція відбудеться 19 грудня 2019 року о …

грудня
12
До уваги всіх студентів бакалаврату!

12 грудня 2019 року о 14:00 в аудиторії 4-104 відбудеться олімпіада з безпеки життєдіяльності. Запрошуються всі, хто вже пройшов цей курс.

грудня
11
Запрошуємо на творчу зустріч з Народним артистом України Олександром Гоноболіним

11 грудня о 14:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться творча зустріч з Народним артистом України Олександром Гоноболіним. У програмі: інструментальні твори композитора у виконанні автора та Муніципального камерного оркестру. Керівник: Наталя Ільчук. Веде програму: Марина Матвєєва Вхід …