13 вересня – День програміста

Сьогодні, 13 вересня, відзначається День програміста. Свято припадає на 256-й день року – 13 вересня, а якщо рік високосний – 12 вересня.

Число 256 обрано тому, що це кількість цілих чисел, яку можна виразити за допомогою восьмирозрядного байта, а також це максимальна ступінь числа 2, яка менша кількості днів у році – 365.

День програміста Український уряд поки свято офіційним не визнав, але в ряді країн День програміста входить в число державних свят. Сьогодні цей день неофіційно відзначається в Ізраїлі, Австрії, Німеччині, Канаді, Китаї, Хорватії, Чехії, Франції, Австралії, Польщі, Італії, Великобританії, США та багатьох інших країнах.

У березні цього року на сайті Президента України була зареєстрована петиція з пропозицією встановити 13 вересня новим професійним святом – День програміста.

Вітаємо студентів-комп’ютерників, викладачів Факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили та працівників-програмістів Могилянкиіз професійним святом!