123 Комп’ютерна інженерія

Спеціальність «Комп’ютерна інженерія», яку можна здобути на факультеті комп’ютерних наук ЧНУ ім. П.Могили передбачає здобуття та застосування на практиці умінь з розробки апаратного і програмного забезпечення, а також їх інтеграції, для комп’ютерних і телекомунікаційних систем та мереж.

Комп’ютерні інженери займаються багатьма аспектами обчислень: від проектування окремих мікропроцесорів, комп’ютерів і суперкомп’ютерів до проектування мікросхем. Випускники з даного напряму зможуть працевлаштуватися на підприємствах та у компанії, робота включає  процес написання програм і мікропрограм для вбудованих мікроконтролерів, проектування надвеликих інтегральних схем, аналогових давачів, плат змішаних сигналів, а також розробку операційних систем. Окрім того, вони матимуть право займати посади, що пов’язані з дослідженнями для робототехніки, які спираються на використанні цифрових систем для управління і контролю електричних систем, таких як двигуни, системи зв’язку, давачі та інше.

У бакалаврах та магістрах спеціальності комп’ютерної інженерії можуть бути зацікавлені роботодавці, які потребують фахівців з:

• розроблення прикладного та системного програмного забезпечення
  • розроблення програмного забезпечення для вбудованих комп’ютерних систем
  • проектування мікропроцесорних та мікроконтролерних пристроїв
  • розроблення аналогових та гібридних плат
  • проведення досліджень для робототехніки – синтезу систем керування двигунами, давачами та іншим устаткуванням
  • проектування, налагодження та обслуговування комп’ютерних мереж
  • розробка операційних систем та інших системних програм

Кафедра комп’ютерної інженерії ЧНУ ім. П.Могили надає знання з усіх вище окреслених аспектів діяльності та надає можливість закріпити знання на практиці у лабораторіях університету та партнерських установах.