100 річниця незалежності Польщі


11 листопада – знакова дата в історії Польської республіки.  У цей день поляки зі всього світу святкують річницю відновлення незалежності своєї держави. Цього дня, у 1918 році, Регентська Рада доручила командування військом Юзефу Пілсудському. З цього символічного акту розпочався новий період в історії – процес відродження незалежної польської держави. На  2018 рік припадає 100 річниця незалежності Польщі.

Напередодні 11 листопада Генеральне Консульство Республіки Польща в Одесі традиційно урочисто святкує День незалежності Польської республіки. На захід запрошуються представники польських громад України, католицького духовенства, навчальних закладів тощо.

У цьому році святкування відбулося 9 листопада. На заході були представники Чорноморського національного університету імені Петра Могили, адже університет має тісні наукові контакти з польськими вченими. Привітання від колективу університету, зокрема Ректора закладу, Леоніда Клименка, виголосили Директор науково-дослідницького центру Полоністики, кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Ольга Морозова й  старший викладач кафедри української філології, теорії та історії літератури, викладач польської мови  Александра Цибульська. Викладачі Університету відвідали захід у складі  Миколаївської делегації, очолюваної головою Миколаївського обласного товариства поляків пані Єлизаветою Селянською.

Участь у заході є проявом не лише активних наукових контактів українців і поляків, а й виявом підтримки сусідньої держави у напрямку становлення незалежності, демократичних цінностей, розвитку українсько-польських відносин.

Події та оголошення


березня
31
До уваги вступників! Контактнi данi приймальної комісії на період карантину

Шановні вступники та батьки! На період карантину з питань щодо вступної кампанії 2020 року звертайтеся за номером телефону: +38 (066) 165-50-19 або письмово на електронну пошту приймальної комісії: chdupruyom@gmail.com та групу у Facebook (понеділок – п`ятниця: з 09:00 до 17:00).