10 причин, чому абітурієнти обирають «Могилянку»


Для молоді, яка закінчила школу, нині постає логічне питання: куди звертатися за отриманням якісної вищої освіти? Де допоможуть закласти надійний фундамент для майбутньої кар’єри? Випускники Миколаївщини все частіше обирають Чорноморський національний університет Петра Могили як Альма-матер, тому що:

  1. Навчання у ЧНУ імені Петра Могили – це престижно!
  2. Вуз постійно розширюється, відповідно до сучасних потреб суспільства. Основа успішного розвитку – це єдність керівництва, професорсько-викладацького, трудового колективу та студентства.
  3. ЧНУ імені Петра Могили надає якісну освіту, яка може стати основою успішної кар’єри у будь-якій сфері. Яскравим прикладом є випускник нашої «Могилянки» Олександр Сєнкевич, який спочатку реалізував себе як фахівець, а у 2015 році став мером нашого міста.
  4. Широкий спектрдоступність освіти та прозора система навчання Шість факультетів та чотири інститути пропонують кращий вибір спеціальностей, а умови вступу надають можливість навчатися на держзамовленні. Система навчання гарантує гідні та справедливі умови навчання для студентів, що виключають необумовлені витрати. У ЧНУ імені Петра Могили можна досягти успіхів та отримати диплом лише завдяки сумлінній праці та знанням. Це честь університету!
  5. Навчання у миколаївській «Могилянці» – це реальна можливість міжнародних стажувань та мовної практики! Відділ міжнародних зв’язків займається пошуком та підбором оптимальних програм згідно навчальних та дослідницьких потреб студентів та науковців. Є можливість вивчення англійської, німецької, французької, іспанської, польської, болгарської, корейської, китайської, японської мов та івриту. Щорічні навчальні візити та культурно-мовні стажування в Болгарії, Греції, Німеччині та інших країнах для студентів, стипендіальні програми DAAD та Erasmus+ для молодих науковців.
  6. Цікаві події, масштабні зустрічі, плідна співпраця! Наш університет є центром проведення конференцій, тренінгів, численних семінарів та лекцій за участю запрошених вітчизняних та іноземних науковців. Тільки за останній рік серед гостей ЧНУ імені Петра Могили можна перелічити президента Петра Порошенка, Першого секретаря Посольства Держави Ізраїль в Україні, професорів польських вузів, Посла Франції в Україні, лекторів з Міжнародного Вишеградського Фонду.
  7. Вдалий плацдарм для початку власної наукової кар’єри та участь у грандіозних проектах! За підтримки потужного професорсько-викладацького складу студенти готуються та перемагають у олімпіадах і змаганнях різних рівнів; разом з викладачами розробляють проекти та виграють гранти.
  8. Викладачі вузу – не ментори, а помічники у процесі навчання!
  9. Навчання у ЧНУ імені Петра Могили – це можливість всестороннього розвитку, зручне поле для творчої самореалізації, та шанс стати відомим.
  10. Наявність різноманітних зручностей для студентів, які забезпечують комфортні умови навчання навіть для людей з особливими потребами.

19893612_880928922056177_1856330681_o 19911705_880928918722844_1975159608_o 20049342_880928928722843_342440088_o

А для того, щоб отримати краще уявлення про то, що саме робить наш університет особливим та престижним центром освіти, далі, ми пропонуємо розглянути усі перелічені пункти більш детально.

Навчання у ЧНУ імені Петра Могили – це престижно! Згідно з останніми дослідженнями Центру міжнародних проектів «Освіта», миколаївська «Могилянка» посіла 44 місце в рейтингу вузів «Топ-200 Україна», випереджаючи провідні вузи Миколаївської області, відомі навчальні заклади півдня України та інших регіонів.

Постійний розвиток та єдність. Найкращий навчальний заклад – це той, який розвивається та відповідає потребам суспільства. Упродовж останніх десяти років наш університет здобув статус спочатку регіонального, а потім – національного вузу! Таких вражаючих результатів було досягнуто завдяки злагодженій роботі усіх структур нашого вишу, єдності трудового колективу та активній громадській позиції студентства, спільним науковим досягненням! У минулому році було також відкрито нову спеціальність – «Медицина», яка є соціально важливою та особливо актуальною для українських реалій.

ЧНУ імені Петра Могили надає якісну освіту. Якість отриманої освіти вже неодноразово була доведена нашими випускниками, які після закінчення вузу досягли чималих результатів в різних сферах науки й мистецтва.

Яскравим прикладом може стати випускник ЧНУ імені Петра Могили Олександр Сєнкевич, який під час та після здобуття освіти за фахом «Інтелектуальні системи прийняття рішень» працював старшим викладач комп’ютерної графіки та веб-програмування у миколаївській філії Комп’ютерної академії «ШАГ», став співзасновником та директором ТОВ «Квадролоджик» (розробка програмного забезпечення), працював менеджером інтернет-проектів, реалізувавши себе як фахівця за отриманою спеціальністю! А у листопаді 2015 року Олександр Сєнкевич здобув перемогу на виборах Миколаївського міського голови, довівши тим самим, що освіта в університеті – це не лише знання за фахом, але й гідна основа для самореалізації у різних сферах. Це довели й відомі артисти та учасники команди «ДізельШоу» на чолі з Єгором Крутоголовом, для яких освіта у нашому вузі стала одним з фундаментів успішної кар’єри, адже університет забезпечує всебічний розвиток кожної особистості, який має сенс і для політика, і для артиста!

Широкий спектр спеціальностей, доступність освіти та прозора система навчання у ЧНУ імені Петра Могили. Студенти мають можливість обрати професію серед шести різних факультетів та чотирьох Інститутів. Вступ до нашого університету проходить на конкурсній основі згідно результатів рейтингу. Незалежно від матеріальної бази абітурієнта, успішне складання ЗНО, бажання й хист вчитися, своєчасна подача документів суттєво підвищують шанси на навчання за держзамовленням (або «на бюджеті») з правом на отримання стипендії, що вагомо зменшує фінансові витрати на отримання якісної сучасної освіти. Окрім того, великий вибір спеціальностей та дозвіл вносити сплату за навчання частинами надають можливість обрати найбільш оптимальний варіант та стати фахівцем і обраній сфері. «Купити» в Могилянці диплом можливо лише засвоєними знаннями та наполегливою працею. Керівництво та працівники вузу дбають про гідні та справедливі умови навчання для студентів у кращих освітніх традиціях! Сплата за навчання та усі поточні витрати підлягають звіту для тих, кого вони стосуються.

Навчання у миколаївській «Могилянці» – це реальна можливість міжнародних стажувань та мовної практики. Міжнародний відділ університету плідно займається  моніторингом найновітніших програм академічної мобільності та наукових обмінів. Щорічні навчальні візити та культурно-мовні стажування в Болгарії, Греції, Німеччині та інших країнах для студентів, стипендіальні програми DAAD та Erasmus+ для молодих науковців дають можливість охочим побачити як працює цей світ і набути безцінний досвід. Витрати на участь у таких проектах частково або повністю покривається стипендіями та грантами країни, до якої є бажання поїхати. Тож, можна обирати свій варіант!

На базі міжнародного відділу проходить підготовка та складання ECL (міжнародних іспитів з англійської мови). Окрім того, наш вуз має ліцензію на проведення державного сертифікаційного іспиту з польської мови. До речі, на базі Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили є можливість вивчення мов, серед яких не лише традиційні варіанти – англійська, німецька та французька, але  й іспанська, польська, болгарська, корейська, китайська, японська та, навіть, іврит. Завдяки налагодженню міжнародних зв’язків вузу є можливість застосовувати отримані знання на практиці ще під час навчання.

Цікаві події, масштабні зустрічі, плідна співпраця! ЧНУ імені Петра Могили славиться в межах регіону та країни як вуз, де проходять конференції («Ольвійський форум», «Словянські студії» та ін.), наукові зустрічі (спілкування студентів з «Майданом Закордонних Справ», зліт юних краєзнавців-дослідників «З думою про рідний край», тощо), численні тренінги та презентації міжнародних програм (програма імені Фулбрайта), лекції та семінари за участю вітчизняних та європейських фахівців (семінари від Гете Інституту, фундації «De Jure», «Сlarivate Analytics»; лекції професорів за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду), культурні заходи та художні виставки у галереї мистецтв. Університет регулярно зустрічає високих гостей та закордонні делегації. Наприклад, у червні минулого 2016 року ЧНУ імені Петра Могили зустрічав президента України Петра Порошенка; у березні 2017 року – делегацію від Університету ім. Адама Міцкевича (м. Познань, Польща), Першого секретаря Посольства Держави Ізраїль в Україні Болеслава Ятвецького, та Аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Посольства Франції в Україні Фабріса Пето; у квітні 2017 року – Посла Франції в Україні Ізабель Дюмон. Наукові зв’язки нашого вузу зміцнюються з університетами Норвегії, Польші та інших держав.

Вдалий плацдарм для початку власної наукової кар’єри та участь у грандіозних проектах! Студенти, які зацікавлені у власній науковій кар’єрі, або просто прагнуть зробити вагомий внесок в розбудову університету та нашої держави, принести користь суспільству, знайдуть підтримку викладачів у підготовці та реалізації масштабних проектів! У них буде змога не лише спостерігати за діяльністю кураторів-професіоналів, але й працювати з ними в одній команді! Серед найгучніших проектів можна відзначити 4 проекти, які нещодавно виграли гранти на реалізацію від Британської ради («Простір дозвілля», Клуб активного довголіття громадян середнього та похилого віку «Ти-не один», «Лавка примирення», «У Доманівці, як у дома») та масштабний проект Cubomania – найкращий серед стартапів на конкурсі «Vernadsky Challenge 2017», що отримав грант 800 тис. гривень (результат праці дружньої та професійної команди з викладачів та студентів комп’ютерного та економічного факультетів).

Викладачі – не ментори, а помічники у процесі навчання! Перш за все, викладацький склад університету зацікавлений у співпраці, заохоченні та дружніх відносинах із студентами. Викладачі дбають про підготовку студентів та допомагають приймати участь та перемагати у всеукраїнських та міжнародних олімпіадах та конкурсах (про що можна дізнатися у новинах на офіційному сайті)!

Окрім того, вони організовують заходи з метою підтримки інтересу до навчання та зацікавленості в обраній справі. Наприклад, у 2017 році, у березні студенти-екологи подолали значну відстань, щоб здійснити навчальну екскурсію на метеорологічну станцію м. Одеси; у квітні викладачі кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики організували поїздку до Дипломатичної академії України при Міністерстві закордонних справ України, МЗС України та Музею історії української дипломатії; у травні на факультеті економічних наук було організовано екскурсію на «Нібулон», тощо.

Підтримка та уважне ставлення до студентів як до майбутніх фахівців та колег є основою педагогічної етики та культури, яким славиться потужний професорсько-викладацький склад вишу.

Наш університет – це можливість всестороннього розвитку, зручне поле для творчої самореалізації, та шанс стати відомим. Навчання в ЧНУ імені Петра Могили – це не лише отримання «сухих» знань. Багатий фонд бібліотеки надає можливість навіть самим вибагливим та допитливим студентам отримувати інформацію, що виходить далеко за межі обраної спеціальності. Окрім того, студентське життя – це участь у колективних заходах та волонтерстві. Активні, сповнені наснаги та сил можуть сміливо «творити» й створювати авторські телепроекти на каналі PetroMohylaTV у співпраці з факультетом журналістики. А тим, хто, наприклад, пише вірші і хоче опублікувати власну книгу, видавництво «Могилянки» охоче допоможе у такій масштабній справі. Окрім того, Центр культури, мистецтв та зв’язків з громадськістю надає підтримку талановитим студентам, які прагнуть брати участь у різноманітних конкурсах та виступати на урочистих подіях.

Різноманітні зручності для студентів. Для завзятих велосипедистів, які  не уявляють пересування по місту маршруткою, є можливість приїжджати та залишати свій транспорт на спеціальних велостоянках, розміщених в університеті. У вузі також працює Wi-Fi, є медпункт, їдальня, спортзал для тренувань у вільний від навчання час та інші важливі зручності, які роблять студентське життя комфортнішим. Окрім того, в університеті створено умови для інклюзивної освіти та працює Центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню для студентів.

ЧНУ імені Петра Могили запрошує усіх охочих приєднатися до університетської родини та поринути у світ знань та великих звершень заради майбутнього!

Події та оголошення


серпня
31
До уваги першокурсників!

Запрошуємо всіх першокурсників на посвяту в студенти, яка відбудеться 31 серпня 2019 року о 17.00 в ЧНУ ім. Петра Могили.  

вересня
7
Запрошуємо відвідати черговий Науковий пікнік у Миколаєві!

Вже вкотре в Миколаєві проходить цікава розважально-освітня подія – Науковий пікнік. Це некомерційний проект, направлений на популяризацію науки у неформальному спілкуванні. До заходу залучають представників багатьох навчальних закладів Миколаєва. Коли: 7 вересня 2019 року Де: 8 Причал О котрій: 12:00 …

вересня
1
Беріть участь у молодіжному обміні в Польщі!

Для участі в молодіжному обміні «We are one family – Polish-Ukrainian dialogue» необхідно 8 учасників! Темою проекту є міжкультурний діалог, а метою є покращення навичок і просування результатів здобутих на проекті в Україні. Де? Поронін, Польща. Коли? 23 вересня – …