10 корисних порад для студентів

Аби навчання було плідним, воно не має викликати надто великих труднощів. Існує безліч методів, що можуть полегшити життя в університеті, але ми представимо декілька найпростіших, які дозволять підвищити рівень продуктивності, фокусування та концентрації. Варто зазначити, що не для кожного методи будуть дієвими, але сподіваємося, що все-таки комусь стануть у пригоді.

• Жуйте жуйку!

Це допоможе стимулювати роботу мозку й на відмінну від кофеїну, жування не має побічних ефектів. Однак є мінус – вона не довго працює, саме тому, краще залишити цей спосіб про всяк випадок.

• Контролюйте фокусування!

Усі ми знаємо, що найгіршим ворогом є ми самі. Заблокуйте соцмережі та інші непотрібні сайти з месенджерами, аби не втратити фокус на навчання. В інтернеті є безліч додатків, що допоможуть з цим.

• Користуйтесь навчальними додатками!

Коли техніка стала невіддільною частиною життя, треба отримати від неї максимум користі. Можна почати користуватись одним або двома додатками для студентів, що найліпше відповідають саме вашим потребам.

• Робіть нотатки!

Попри те, що смартфони та комп’ютери стали нашими помічниками, краще власноруч робити нотатки. Адже згідно з дослідженнями, саме записування чогось від руки  сприяє кращому запам’ятовуванню.

• Їжте!

При підготовці до пар не забувайте про їжу. Важливо споживати не лише смачну, а й поживну та корисну їжу. Це позитивно вплине на роботу мозку.

• Не забувайте про сон!

Знову ж не можна нехтувати потребами організму, адже нестача чогось негативно впливає на мозкову діяльність. Якщо казати про сон, то він впливає на когнітивні функції.

• Слухайте музику!

Важливо розуміти, що музику треба підбирати правильно, адже від цього залежить мотивація та рівень концентрації. Краще у пошуку ввести «музика для розуму».

• Увімкніть світло!

Саме світло допомагає фокусуватись та впливає на візуальну ясність та психологічні реакції. Однак воно має бути м’яким та природнім, в іншому випадку буде лише шкода.

• Змінюйте локації навчання!

Згідно з дослідженнями результативність навчання підвищиться, якщо з часом змінювати локацію. Адже це допоможе швидше адаптуватись до нових умов під час іспиту.

• Навчайте когось!

Коли ви комусь пояснюєте матеріал, то починаєте розуміти його краще. Крім того, викладання також покаже на скільки ви знаєте той чи той предмет.

Проте, найголовніша порада для студентів усіх часів – проводьте більше часу на свіжому повітрі, займайтесь спортом та просто насолоджуйтесь життям!