10 безкоштовних онлайн-курсів для журналістів


Навчання протягом життя – це про вас? Розвинути і поглибити професійні знання допоможуть онлайн-ресурси. Пропонуємо підбірку безкоштовних курсів із журналістики.

ЖУРНАЛІСТСЬКЕ РОЗСЛІДУВАННЯ. ОСНОВИ

ДетекторМедіа

Усе більш популярним стає жанр журналістського розслідування. Цей курс розповідає про специфіку розслідувань та покроково навчає їх створювати: від планування до перевірки даних і сторітелінгу. Слухачі також дізнаються про правові ризики, пов’язані з підготовкою розслідувальних матеріалів.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс.

 

JOURNALISM SKILLS FOR ENGAGED CITIZENS

Coursera

Журналістика перестала бути справою обраних людей з мікрофоном. Сьогодні кожен активний громадянин може стати репортером. Втім, щоб висвітлювати навколишні події професійніше, варто розуміти журналістські стандарти та етику. Курс розрахований на громадянських журналістів і початківців, які зможуть опанувати базові навички професії.

Мова курсу: англійська.

Зареєструватися на курс.

 

ENGLISH FOR JOURNALISM

Coursera

Курс із англійської для журналістів, розроблений у Пенсильванському університеті. Він допоможе журналістам поглибити обізнаність зі світовими медіа і водночас підвищити рівень англійської мови. Завдяки читанню друкованих та онлайн-медіа і перегляду тематичних відеолекцій, журналісти зможуть розширити словниковий запас, щоб краще висвітлювати місцеві і міжнародні теми.

Мова курсу: англійська.

Зареєструватися на курс.

 

ENGLISH FOR MEDIA LITERACY

Сoursera

Слухачі курсу вивчатимуть англійську мову, заглибившись у тему медіаграмотності.

Мова курсу: англійська.

Зареєструватися на курс.

 

ЖУРНАЛІСТИКА ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ ЗМІН

edX

Протягом цього курсу викладач університету Берклі розповість, як медіа допомагають впроваджувати соціальні зміни, а також як окремі журналісти можуть позитивно впливати на політику.

Мова курсу: англійська.

Зареєструватися на курс.

 

ВІД КОМУНАЛЬНИХ ДО НЕЗАЛЕЖНИХ МЕДІА. ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ РЕДАКТОРІВ

Прометеус

1 січня 2016 року офіційно розпочалося реформування державних і комунальних медіа. За цей час менше третини ЗМІ повністю перереєструвалися, і зовсім мало з них напрацювали досвід самостійного менеджменту. Основні питання, які охоплює курс: принципи реформування ЗМІ та основи ведення медіабізнесу, створення контенту, його поширення і рекламування, а також юридичні аспекти роботи з інформацією.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс.

 

ІНФОРМАЦІЙНІ ВІЙНИ

Прометеус

Що таке інформаційні війни? Як вони розвивалися і як впливають на сьогодення? Курс допоможе охочим розібратися у таких поняттях, як «інформаційна зброя», пропаганда і контрпропаганда, дезінформація тощо. Він стане в нагоді всім, хто хоче дізнатися більше про сутність інформаційних воєн і зрозуміти, як не стати їх жертвою.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс.

 

ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ: ВІД А ДО Я

Прометеус

Що таке публічна інформація? Хто її розпорядники? Як отримати доступ до реєстру публічної інформації. Слухачі курсу отримають інформацію на ці та інші питання. Курс буде корисним для громадських активістів, працівників бюджетних установ, студентів-правників та всіх, хто має справу з інформаційними запитами.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс.

 

ІНТЕРНЕТ-МЕДІА

Прометеус

Курс для тих, хто цікавиться інтернет-виданнями і їх розвитком. Він ознайомить фахівців із досвідом та новачків із принципами роботи інтернет-редакцій.

Мова курсу: українська.

Зареєструватися на курс.

 

ВЕРИФІКАЦІЯ В ІНТЕРНЕТІ

ВУМ

Інформація – це зброя в руках пропагандистів. Фейкові новини стали одним з найбільш небезпечних її видів. Як розпізнавати ненадійні джерела інформації і фейкові повідомлення в інтернеті? Курс, створений за сприяння «Інтерньюз-Україна» та Transitions Online, містить 8 лекцій і конспекти. У ньому медіа-експерти розкажуть, як верифікувати інформацію та протидіяти фейкам.

Мова курсу: російська.

Зареєструватися на курс.

Події та оголошення


січня
29
Відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Інтелектуальні інформаційні системи»

29-31 січня 2020 року в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів і студентів «Інтелектуальні інформаційні системи» Мета: обмін результатами наукових досліджень студентів та молодих вчених. Напрями роботи конференції: Інформаційні системи та їх інтелектуалізація. Системний аналіз, …

січня
23
Запрошуємо на зустріч із відомим миколаївським фотожурналістом Олександром Сайковським

Запрошуємо студентів спеціальності «Журналістика» на тренінг Олександра Сайковського. Дата: 23 січня Місце: ауд. 10-101 ЧНУ імені Петра Могили Час: 14:00  

січня
31
Увага! Вакансія!

Деканат факультету комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили запрошує на роботу провідного фахівця. Готові взяти зацікавленого студента-магістра! Якщо Ви бажаєте працювати в деканаті факультету комп’ютерних наук – не гайте часу! Звертайтеся до декана факультету (ауд. 1-314).