Завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Олександр Шевчук прочитав відкриті лекції в межах навчального курсу «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні»

30 квітня 2024 року студенти-міжнародники освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» відвідали відкриті лекції в межах навчального курсу «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні».

Лектор – Олександр Шевчук доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики прочитав лекції на тему «Військова допомога європейських держав Україні під час російсько-української війни».

Було акцентовано увагу на сучасних вимірах воєнної архітектоніки світу та геополітичних трансформаціях альянсів та безпекових і оборонних взаємодіях під впливом російсько-української війни. Лектор проаналізував основні механізми та інструменти військової допомоги Україні зі сторони європейських держав, зокрема, дані щодо наданої кількості озброєнь, фінансової складової такої підтримки, діяльності «Рамштайн», а також формат функціонування Українського фонду як механізму грантової допомоги ЄС та надання позик.

Лекції викликали інтерес у слухачів та мали загальне обговорення і дискусію у форматі «питання-відповіді».