Засідання секції: Право на юридичному факультеті в межах XXVI всеукраїнської щорічної науково-практичної конференції «Могилянські читання – 2023: Досвід та тенденції розвитку суспільства в Україні: глобальний, національний та регіональний аспекти»

У межах XXVI Всеукраїнської щорічної науково-практичної конференції «Могилянські читання – 2023: Досвід та тенденції розвитку суспільства в Україні: глобальний, національний та регіональний аспекти» на юридичному факультеті відбулось засідання секції: Право.

Секція присвячена сучасним тенденціям розбудови правової держави в Україні та світі з метою визначення актуальних питань юридичної науки та запропонувати оптимальні шляхи вирішення проблем правового регулювання.

Модератором онлайн-зустрічі стала кандидат юридичних наук, доцент, в.о. завідувача кафедри конституційного та адміністративного права і процесу Олена Ткаля.

Зі вітальним словом до учасників секційного засідання звернулась в.о. проректора з наукової роботи та міжнародного співробітництва доктор юридичних наук, професор Алла Коваль, яка зауважила, що цьогорічні «Могилянські читання» є особливими, адже об`єднали українських та європейських науковців, і підкреслила значимість юридичних професій у сучасних умовах.

Під час виступів та дискусій учасники конференції обговорили теоретико-правові основи та перспективи розвитку юридичної освіти, питання підготовки студентів юридичних факультетів; розвиток конституційного, адміністративного, фінансового, інформаційного права в умовах воєнного стану; дотримання й захист прав людини в контексті міжнародного та національного законодавства; проблеми та напрями вдосконалення соціально-правового забезпечення кризових категорій населення України в умовах воєнного стану; стан кримінально-правової відповідальності за тероризм і порушення законів та звичаїв війни в Україні.

Також у межах XXVI Всеукраїнської щорічної науково-практичної конференції було проведено Всеукраїнську науково-практичну конференцію молодих вчених «Могилянські читання – 2023: сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі». У рамках цієї конференції молоді науковці та студенти присвятили свої дослідження проблемам теорії, історії та філософії права; окремим питанням публічного права та публічної служби; особливу увагу приділили вони і правам людини та їх захисту.

Вітаємо молодих академіків з першими кроками на їх науковому шляху та бажаємо наснаги у подальших дослідженнях!