Як залишатися в ресурсі? Небагато корисних підказок для студентів!

Деколи ми не усвідомлюємо, як сильно стрес впливає на наше життя. Особливо, коли студент 24 на 7 на добу сидить за ноутбуком або конспектом, щоб вивчити все до єдиного слова. Однак, намагаючись вмістити все вивчене у своїй голові, у нас не завжди виходить розкласти все по поличках і справді розбиратися у вивченому предметі. Ви колись запитували, як уникати стресу під час навчання? Я думаю, моя стаття допоможе вам у цьому і принесе трохи користі у ваше життя.

Планувати = стежити за часом та правильно розпоряджатися своїм часом. Створення графіка та планування свого часу допоможе вам зменшити відчуття сильного навантаження та стресу. Насамперед – розподілити свій час між заняттями, вивченням нових тем, іншими діяльностями так, щоб у вас була достатня кількість часу для виконання кожної справи.

Правильне розміщення пріоритетів. Спробуйте позначити собі основні пріоритети і сконцентруватися на найголовніших завданнях. Намагайтеся розподілити завдання на маленькі частини, розв’язуйте їх поступово, щоб уникнути перенапруги і не почувати себе «вижитим, як лимон».

Також, на мою думку, не забувайте про фізичну активність. Регулярні фізичні вправи допоможуть вам зменшити великий рівень стресу та покращить настрій. Можна почати з йоги чи фітнесу.

Відпочинок та розваги – як вони переплітаються з навчанням? Не варто забувати про відпочинок. Регулярні перерви під час навчання допоможуть вам підтримувати продуктивність та уникнути перевтоми. Можна поєднати приємний похід до арт-галереї або сходити на майстер-клас до письменника, журналіста, режисера та збагатити себе знаннями, покращивши навички, запам’ятовуючи важливі тези експертів.

І, звичайно, не варто забувати про соціальну підтримку. Це виглядає по- різному: тепла розмова з близькими, друзями і навіть професійними консультантами. У багатьох навчальних закладах є психологи, які допоможуть вам розкласти кожну думку по поличці. Не боїтеся говорити свої стресові та тривожні думки у слух.

Ну а насамкінець, я б порадила вам вести здоровий спосіб життя: правильне харчування, здоровий сон і уникнення шкідливих звичок також допоможуть вплинути на ваш емоційний та психологічний стан.

Стрес буває різним і важливо шукати різні підходи для покращення морального стану, щоб залишатися в ресурсі та в курсі навчальних подій. Стрес – це нормальна реакція організму на виклики та труднощі. Проте варто взяти собі на замітку, що практично все в наших руках і важливо мати свої способи для подолання стресу та збереження психологічного здоров’я під час навчання.

Анастасія Коваль,

студентка 1348 групи ЧНУ імені Петра Могили