Як карантин збільшив нашу залежність від гаджетів: додатки, що допоможуть зосередитися на завданні

Аналітична компанія App Annie дослідила, скільки часу проводять за мобільним телефоном жителі різних країн під час пандемії коронавірусу. Середній показник у світі зріс на 20% під час першого кварталу.

У Китаї, де карантин оголосили ще у січні, час за смартфоном збільшився на 30% і досяг 5 годин на день. В Італії такий приріст зафіксували всього за місяць: у березні користувачі проводили із телефоном на 30% більше часу, ніж зазвичай. У Франції цей показник досяг 15%, в Німеччині і США – 10%. Також зростає попит на мобільні додатки. Аналітики зазначають, що у найближчі тижні люди проводитимуть за смартфоном ще більше часу, ніж зараз.

фото 1.jpg

Така залежність від гаджетів на сьогодні є вимушеною. Робота, навчання, тренування, святкування, розваги – нині зосереджені в наших руках, які тримають смартфон, планшет чи ноутбук. Хоча потреба у використанні технологій є необхідною для виконання роботи чи завдань, потрібно виділяти для цього окремий час, аби був відпочинок між роботою з гаджетом і відпочинком з гаджетом. Тому ми зібрали для вас п’ятірку корисних додатків, аби обмежити вплив електроніки на ваше життя. Так, вам буде легше відмовитися від постійного використання ваших гаджетів після закінчення карантину та зосередитися на вашому завданні.

фото 2.png

Eggzy

Це безкоштовний та ефективний додаток з елементами гейміфікації. Цей застосунок допоможе сформувати нові звички і влаштувати відпочинок від технологій! Якщо вам потрібно зосередитися на чомусь, вмикайте спеціальний таймер. Потрібно лише вибрати відрізок часу і яєчко, з якого потім вилупиться звірятко. Також є можливість дивитися звіти і результати роботи, щоб відстежувати свої досягнення. Eggzy буде корисним для тих, хто:

• хоче скоротити час у соцмережах;
  • займатися справами, не відволікаючись на телефон;
  • сфокусуватися на навчанні;
  • збільшити свою продуктивність.

фото 3.png

Plantie

Додаток до керування часом, схожий на Eggzy. Тільки замість яйця – плодове дерево. Коли концентруєтеся на своєму завданні – вирощуєте фрукт. Але є одне «але»: ви не можеш виходити з додатку. Якщо ви це зробите, то задача перерветься, і ви не отримаєте нагороди. Для мотивації видають значки. Є можливість переглядати свою статистику. Plantie – безкоштовний застосунок, який можна завантажити в App Store. Дуже схожий додаток має і Google Play – Focus Plant.

фото 4.png

Flat Tomato

Цей додаток допомагає розумно розподіляти свої справи. Добре підходить для грамотного тайм-менеджменту. Дизайн досить лаконічний та інтуїтивний. До того ж тут є поради, які допоможуть вам зорієнтуватися. Ви можете створювати власні завдання. У застосунку вже є готові: робота, навчання і читання. Потрібно тільки поставити таймер. Паузу зробити неможливо, тому що мета додатку – навчити вас керувати своїм часом.

Можна завантажити безкоштовно в App Store. Android-юзери мають більшу кількість схожих додатків. Усі вони працюють за «методом помідора». Це дуже популярна техніка, а працює це так: ти розбиваєш свою роботу на 25-хвилинні періоди з короткими перервами. Досить просто, але ефективно!

фото 5.png

Be Focused

Суть та сама: ставите собі завдання і вмикаєте таймер. Але крім базових функцій, додаток має ще декілька цікавих фішок. Ви можете встановити інтервали роботи, тривалість коротких і довгих перерв.

Можливо відстежувати свої цілі та досягнення. Статистика подається у вигляді пирога – так ви будете бачити, скільки часу витрачаєте на різні завдання. Ви можеш встановити нагадування, або ввімкнути віджет. Додаток безкоштовний, він також має платну pro-версію. Можливо завантажити в App Store. Для Android є аналогічна програма – Focus To-Do.

фото 6.jpg

Forest

Це один із найкращих додатків для покращення продуктивності! Він допоможе вам зосередитися на потрібному: навчанні та роботі або на сім’ї та друзях. Коли вам потрібна концентрація – посадіть дерево. Якщо відволіктися, то воно загине. Збирайте нагороди за виконані завдання і відкривайте нові види дерев. Ви також можете змагатися або ж вирощувати дерева разом із друзями.

Але найкраща фішка – це те, що ви можете саджати справжні дерева! Майже пів мільйона дерев було висаджено завдяки користувачам додатку. Тобто завдяки цьому застосунку ви покращуєте не тільки своє життя, а й життя нашої планети! В App Store можна придбати додаток всього за 2 долари. Для Android-девайсів Forest є безкоштовним.