Візит делегації Посольства Королівства Норвегія в Україні до ЧНУ імені Петра Могили

До ЧНУ імені Петра Могили завітала делегація Посольства Королівства Норвегія в Україні. Візит відбувся 19 грудня 2019 року і був присвячений черговому випуску військовослужбовців та членів їхніх сімей у рамках проєкту «Україна- Норвегія».

До складу делегації входили заступник голови місії Посольства Норвегії в Україні Фредрік Артур, Почесний консул Королівства Норвегія Фомичьов Олег Єпіфанович та координатор проєкту «Україна-Норвегія» від МБФ «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» Філіна Ольга Володимирівна.

Делегація зустрілась з  ректором Чорноморського національного університету імені Петра Могили Клименком Леонідом Павловичем. Також на зустрічі університет представляли проректор з наукової роботи ЧНУ імені Петра Могили Володимир Беглиця, директор Навчально-наукового інституту післядипломної освіти Ганна Норд та в.о. начальника відділу міжнародних зв’язків Олена Березовська.

Нагадаємо, що проєкт «Україна-Норвегія» фінансується Міністерством закордонних справ Королівства Норвегія та співпрацює з 14  містами України. Головні партнери та організатори проєкту в місті  Миколаєві: Посольство Королівства Норвегія в Україні; Міжнародний благодійний фонд «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» (м. Київ); Благодійна організація «Конверсія військових кадрів» (м. Миколаїв) та Чорноморський національний університет імені Петра Могили (м. Миколаїв).

На базі нашого університету проходить навчання для слухачів проєкту. ЧНУ імені Петра Могили надає висококваліфікованих викладачів для підготовки учасників курсів, на рік навчання проходить щонайменше 2 груп військовослужбовців.

Метою проєкту «Україна-Норвегія» є соціальна адаптація до цивільного життя та перепідготовка (отримання цивільної професії) військовослужбовців та членів їхніх родин, а також допомога у працевлаштуванні.

Після зустрічі з адмінстрацією університету відбулась лекція заступника голови місії Посольства Норвегії в Україні Фредріка Артура про співпрацю між Україною та Норвегією. Захід відвідали декан факультету політичних наук   Олександр Шевчук, викладачі факультету та студенти кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики. Минулого року Фредрік Артур вже приїздив до Могилянки і в рамках візиту також провів кілька лекцій англійською мовою для студентів ЧНУ імені Петра Могили.

На початку лекції виступив Почесний консул Королівства Норвегія Фомичьов Олег, який закликав до співпраці у майбутньому студентів Могилянки.  Це перше в Україні Почесне консульство Норвегії, яке було відкрито в травні 2019 року в Одесі. Діяльність Почесного консульства охоплює Одеську, Миколаївську та Херсонську області.

Окрім цього Заступник голови місії Посольства Норвегії в Україні Фредрік Артур та координатор проєкту «Україна-Норвегія» від МБФ «Міжнародний Фонд Соціальної Адаптації» Філіна Ольга взяли участь у програмі «Контраргумент», яка є спільним продуктом Petro Mohyla TV та інформаційного ресурсу «Громада. News» і  знімається в телестудії університету. Тема випуску: «Проєкт «Україна-Норвегія» в ЧНУ: підсумки та перспективи».

Після цього відбулось урочисте вручення міжнародних сертифікатів про навчання групі військовослужбовців ЗС України, звільнених у запас про закінчення курсів та підвищення кваліфікації за напрямком «Бізнес-планування та організація малого бізнесу». Захід відкрив вітальним словом проректор з наукової роботи ЧНУ імені Петра Могили Володимир Беглиця:
«Я вітаю всіх з закінченням курсів.  Впевнений, що ці  курси надали вам необхідні знання, завдяки яким ви станете успішними підприємцями, знайдете своє місце в житті і у вас буде гарне професійне та фінансове майбутнє».

Наступними привітали присутніх Заступник голови місії Посольства Норвегії в Україні Фредрік Артур,  директор Департаменту соціального захисту населення Миколаївської області Оксана Єльчієва та координатор проєкту «Україна-Норвегія» Ольга Філіна.

Загалом біля року тому відбулась оцінка проєкту «Україна-Норвегія». Спочатку відбулась перевірка від університету Норд, а наприкінці минулого року відбувся незалежний моніторинг швейцарською компанією на замовлення Міністерства закордонних справ Норвегії. За результатами проєкт оцінили як позитивний, на чому також наголошує Посольство Королівства Норвегії в Україні. Надалі планують продовжити проєкт ще на три роки.

Більше фото за посиланням.