Викладачки кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики Анастасія Хмель та Ірина Тихоненко прочитали відкриті лекції в межах навчального курсу «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні»

26 березня 2024 року студенти-міжнародники освітніх рівнів «бакалавр» та «магістр» відвідали відкриті лекції в межах навчального курсу «Спільна політика безпеки та оборони Європейського Союзу: виклики, пов’язані з війною в Україні».

Лекторка – Ірина Тихоненко, кандидатка політичних наук, доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики прочитала лекцію на тему «Відносини ЄС-Україна кінець 1990-х рр. – початок 2014 р.» у якій акцентувала увагу на питаннях становлення співробітництва між Україною та ЄС, основних самітах та впливі Помаранчевої революції на євроінтеграційну політику України. Зокрема, розглянуто «російський» та енергетичний фактор як деретмінанти відносин між євроспільнотою та Україною. Лекція входить до тематики дисципліни «Зовнішня політика та дипломатія України», що викладається на 2 курсі для студентів-міжнародників.

Лекторка – Анастасія Хмель, кандидатка історичних наук, декан факультету політичних наук, доцентка кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики прочитала лекцію на тему «Відносини ЄС-Україна 2014-2024 роки», яка стала логічним продовженням розгляду еволюції євроінтеграційної політики України. Експертка акцентувала увагу на впливові Євромайдану, Революції гідності на підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄЄ, особливостях її імплементації, а також впливу російської агресії та війни Росії проти України на відносини Україна-ЄС.

Кожна з лекції викликала інтерес у слухачів та мала загальне обговорення і дискусію у форматі «питання-відповіді».