Викладачі юридичного факультету ЧНУ ім. Петра Могили взяли участь у засіданні Міжвідомчої ради при Мін’юсті

Викладачі юридичного факультету ЧНУ ім. Петра Могили: Блага Алла Борисівна та Тунтула Олександра Сергіївна  взяли участь у засіданні Міжвідомчої ради при Мін’юсті.

У 2020 році при Міжвідомчій координаційній раді з питань правосуддя щодо неповнолітніх була створена робоча група щодо впровадження моделі Барнахус в окремих регіонах України. Барнахус (у перекладі “будинок для дітей”) – це міждисциплінарний спеціалізований заклад, що створюється для проведення процесуальних дій з урахуванням відповідних положень КПК в середовищі дружньому для дитини та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації, а також надання комплексної соціальної, психологічної, правової, медичної інших видів допомоги дітям – потерпілим та свідкам у провадженнях щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з насильством.

До роботи із розробки Порядку взаємодії органів та Положення про центр Барнахус, а також інших нормативних документів долучились представниці кафедри цивільного та кримінального права і процесу д.ю.н. Блага А. Б. та к.ю.н. Тунтула О. С.⠀

2 березня 2021 року вони також приєднались до онлайн-зустрічі робочої групи, під час якої відбулось обговорення особливостей співпраці та порядку взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування під час упровадження моделі “Барнахус”.⠀

У засіданні взяли участь Міністерства юстиції України, МВС України, Головного слідчого управління Національної поліції України, Міністерства соціальної політики України, Уповноважений Президента з прав дитини, представники Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, представники Офісу Генерального прокурора, Касаційного кримінального суду при Верховному Суді, Координаційного центру з надання правової допомоги, UNICEF Ukraine, Ради Європи (проєкт “Боротьба з насильством щодо дітей в Україні”), Міжнародного благодійного фонду “Українська фундація громадського здоров’я” “Право на здоров’я” (HealthRight International) в Україні та Всеукраїнського громадського Центру «Волонтер».