Викладачі та студенти кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики відвідали гостьову лекцію члена-кореспондента Української академії геополітики та геостратегії Станіслава Желіховського

15 лютого 2024 року викладачі кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики – професор, завідувач кафедри Олександр Шевчук, доценти Тетяна Богданова, Ірина Габро, Ірина Тихоненко разом зі студентами освітньо-кваліфікаційних рівнів «бакалавр» та «магістр» спеціальності 291 «Міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії» відвідали гостьову онлайн-лекцію кандидата політичних наук, члена-кореспондента Української академії геополітики та геостратегії Станіслава Желіховського на тему «Російсько-українська війна у контексті центральноєвропейського виміру».

Пан Станіслав у лекції зупинився на геополітичних та безпекових факторах впливу російсько-української війни на регіон Центральної Європи, багатосторонніх міждержавних ініціатив (Люблінський трикутник, Вишеградська четвірка), також надав експертну оцінку рівня двосторонньої взаємодії України з Польщею, Словаччиною, Чехією та Угорщиною. Цікавою стала паралель між впливом внутрішньополітичної ситуації у цих державах та відносинами з офіційним Києвом крізь призму російсько-української війни, насамперед зважаючи на результати парламентських виборів у Польщі.

У форматі «питання-відповіді» студенти задали низку питань пану Станіславу. Зокрема, щодо політики Угорщини як держави, що подекуди лобіює російські наративи та виступає в опозиції щодо України серед вище зазначених держав, а також діяльності нового уряду Д. Туска у Польщі, ситуації навколо протестів польських фермерів щодо ввезення українського зерна на територію Польщі та держав ЄС.

Професорсько-викладацький склад кафедри, студенти-міжнародники висловлюють слова вдячності пану Станіславу Желіховському за цікаву, аргументовану лекцію та конструктивні відповіді на запитання. Чекатимемо нових зустрічей! Усе буде Україна!