У Могилянці стартували курси для викладачів «Перша психологічна та домедична допомога»

На базі ЧНУ імені Петра Могили 19 лютого 2022 року стартували курси  підвищення загальної компетентності викладачів «Перша психологічна та домедична допомога». Участь у заняттях взяли дві підгрупи, які складались з  14 осіб кожна.

Захід проводять у зв’язку із нестабільною ситуацією в країні, аби навчити викладачів ЗВО надавати першу допомогу. Курси проходять суботами. На курсах передбачено два блоки навчання: з психологічної та домедичної допомоги.

Перше заняття з психологічної допомоги вели викладачі кафедри прикладної психології ЧНУ імені Петра Могили: в.о. завідувача кафедри прикладної психології, доцент б.в.з. Людмила Опанасенко та викладач, психолог, тренер, автор та ведуча соціально-психологічних ігор Дарія Буй. Говорили про принципи і правила підтримуючого спілкування й ефективні методи та техніки психологічної допомоги студентам у кризових ситуаціях. На наступному занятті з учасниками працюватимуть інші психологи, які будуть обговорювати психологічні особливості підтримки колег та самодопомогу при переживанні стресу.

Напрям з домедичної допомоги проводить Юрій Фролов –  старший викладач кафедри гігієни, соціальної медицини, громадського здоров’я та медичної інформатики Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили. На занятті, окрім теоретичних знань, була присутня практична частина: учасники курсу вчились робити непрямий масаж серця та штучне дихання «з рота до рота». Друге заняття буде присвячено темі «Зупинка кровотечі».

Наступні курси будуть проходити з 5 по 19 березня. До участі запрошують викладачів усіх закладів вищої освіти. Заповнити реєстраційну форму можна за посиланням.