Студентки юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили взяли участь у Всеукраїнській школі «Посередництво у врегулюванні трудових спорів»

3 та 6 жовтня 2022 року студентки юридичного факультету ЧНУ Петра Могили Аліна Журавська, Юлія Сирбул та Сніжана Папіровник узяли участь у Всеукраїнській школі «Посередництво у врегулюванні трудових спорів», яку з нагоди Дня юриста провів Донецький національний університет імені Василя Стуса спільно з Асоціацією юридичних клінік України.

Цей захід був цікавим та корисним не тільки з точки зору нових підходів щодо вирішення трудових спорів у світлі прийнятих до трудового законодавства змін, зокрема, медіації при вирішенні спорів, а й дуже вдалою спробою поєднати виступи з докладами, тренінговими елементами та рольовою грою.

Викладач з трудового права, наставниця наших студенток, Оксана Валецька, поділилися своїми враження щодо заходу та результатів дівчат: «У цій грі, присвяченій врегулюванню трудового спору примирною комісією, наші клініцисти блискуче проявили свої таланти: вміння вести діалог, яскраві промови, тактовність та витримку, вміння досягати мети, а також глибокі знання трудового права, чим я пишаюсь. Дівчата по праву завоювали приз глядацьких симпатій, виборов його у сильних супротивників. Дякую організатором заходу та нашій команді за позитивні емоції та блискавичну гру».

Дівчата також поділилися своїми враженнями:

«Мені випала можливість бути учасником гри, де вирішувався колективний трудовий спір із залученням до нього посередника. Я дуже рада,  що була саме  на стороні роботодавця в якості його юриста, оскільки змогла безпосередньо відчути себе справжнім юристом-практиком, що буде маленьким досвідом в скарбничку майбутньої професії», – розказала Сніжана Папіровник.

«Я у даному спорі представляла сторону профспілки. На мою думку, саме ця роль є однією із найважливіших, оскільки потребує висвітлення  не лише особистих переконань та аргументів, а й групових – трудового колективу. Сам формат гри для мене новий, однак не менш цікавий, тому я вдячна організаторам за можливість спробувати себе у такій ролі», – поділилася Аліна Журавська.

«Мені дуже сподобалось брати участь у врегулюванні колективних трудових спорів. Хочу подякувати організаторів заходу за можливість відчути усю напругу, яка може буду при вирішені таких спорів. Тепер хочеться провести такий захід і для наших студентів», – висловилася Юлія Сирбул.

Справді такі заходи мають частіше проводитися, щоб студенти змогли побачити і відчути увесь процес на практиці. Тому юридичний факультет ЧНУ імені Петра Могили неодмінно організує щось схоже. Ще раз дякуємо організаторам та нашими активним студенткам!