Студенти та викладачі кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики відвідали гостьову лекцію Томаса Дж. Шаттака

14 вересня 2023 року студенти-міжнародники разом з викладачами кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики, а саме доктором політичних наук, професором, завідувачем кафедри Олександром Шевчуком, кандидаткою історичних наук, доценткою Тетяною Богдановою та кандидаткою політичних наук, доценткою Іриною Тихоненко, відвідали гостьову лекцію Томаса Дж. Шаттака.

Томас Дж. Шаттака є менеджером Global Order Program в Perry World House Пенсільванського Університету, США. Він провів лекцію на тему «Ситуація в Індо-Тихоокеанському регіоні після вторгнення росії в Україну».

Лекція та подальша дискусія підтвердили вплив російсько-української війни на усі рівні міжнародної системи. Чітко видно тенденцію до зміни «балансу сил» на глобальному рівні міжнародної системи, конкурентної протидії США-Китай, що безпосередньо втілюється у проблемі Тайваню.

Ця тема є актуальною у сфері міжнародних відносин. Вплив російсько-української війни на усі рівні міжнародної системи є незаперечним, тому постає питання, чи є можливість розгортання Третьої світової війни. Таке надважливе питання про підтвердження чи спростування можливості розгортання Третьої світової війни спонукає студентство до більш глибокого аналізу ситуації у світі та окремих регіонах. Але під час дискусії воно залишилося без однозначної відповіді.