Студенти на варті соціальних питань: Стерилізація тварин: усі за та проти


Непроста з точки зору ставлення людей, але в край важлива тема – стерилізація безпритульних тварин. Безпритульні тварини в Миколаєві завжди були яблуком розбрату: хтось ладен віддати останні кошти, щоб нагодувати безпритульного кота або собаку; а хтось живе ідеєю про їх вбивство… Тварини на вулицях міста є і це справді проблема, котра має початок від людських рук.

У середньому одна безпритульна собака на рік народжує 18 цуценят. Скільки тварин блукають вулицями? Один з найгуманніших способів скорочення популяції тварин в місті – стерилізація. У Миколаєві існує «Центр захисту тварин», де кожен охочий може залишити заяву на безкоштовний вилов та стерилізацію конкретної безпритульної тварини. До того ж в центрі тварин вакцинують від сказу та чипують. Це значно зменшує ймовірність агресії тварини. Слід відзначити, що тривалість життя стерилізованої тварини в умовах вулиці скорочується на 1,5%. Позитивні сторони стерилізації видно, але у людей залишаються питання. Зокрема:

Чи потрібно стерилізувати домашню тварину?

Так, навіть якщо ви обожнюєте свою тварину, не випускаєте на самовигулювання. Така операція значно знижує ризики розвитку ракових хвороб. В західних країнах стерилізацію домашніх тварин проводять обов’язково. Роблять це з метою не тільки зберегти здоров’я улюбленців, а й уникнути появи безпритульних тварин. Більшість бродячих собак та котів були народжені від домашніх тварин.

Чому не можна робити як в СРСР?

За радянських часів безпритульних тварин відстрілювали. Це не тільки жорстокий, але й не дієвий метод «боротьби» з тваринами. Так, візуальний ефект метод дає, в перспективі ж тільки погіршує стан екосистеми міста. Як правило, відстрілюють слабких, тих, хто не зміг втекти та сховатися. Залишаються міцні та кмітливі особини, котрі з часом стають агресивніше, бо головна їх ціль в міських умовах – вижити.

Чому не можна зробити притулок та відправити туди усіх безпритульних тварин?

Притулки існують, але зазвичай це приватні притулки. Зооволонтери об’єдналися й власними силами «збирають» тварин з вулиць. Але  навіть вони не зможуть впоратися з плідністю собак та котів, що живуть на вулиці.

Тож, стерилізація залишається важливим та гуманним доглядом як за домашньої, так і безпритульної травиною.

Злата Ємельянова,

Студентка 448 групи ЧНУ імені Петра Могили