Студенти Могилянки зустрілися з Миколаївським письменником Віталієм Рогожею

Читальна зала Філологічної бібліотеки Могилянки кожен раз радо вітає у своїх стінах письменників та діячів. Так, 27 лютого відбулася зустріч студентів з Миколаївським письменником Віталієм Рогожею.

Віталій Рогожа – український поет, прозаїк, драматург, член національної спілки письменників України. Автор роману-трилогії «Запороги»: «Петро Сагайдачний», «Богдан Хмельницький», «Іван Мазепа». Нині працює над ще однією трилогією «На зламі імперій». Перший роман «Не віддаймо Україну нікому!» виданий у 2019 році. Друга книга «Голгофа Українського народу» в процесі написання та третя книга «Воля або смерть» в планах автора. З презентацією першого роману нової трилогії та трилогії «Запороги» автор завітав до Могилянки.

Роль модератора зустрічі взяла на себе завідувачка інформаційно-бібліографічного відділу Наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили Лілія Болдуреску. Привітальне слово також виказав колега та знайомий-земляк письменника, завідувач кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр.

Віталій Рогожа ділився зі студентами історією свого життя та процесом написання книг, розповідав чим відрізняються художні романи від історичних і які складнощі виникають при написанні обох жанрів.

Разом із письменником до студентів завітали його син – Дмитро, який брав участь у створенні останнього роману «Не віддаймо Україну нікому!» та Денис Місанчук, який є солістом обласної Миколаївської філармонії, володар гран-прі міжнародного конкурсу вокалістів імені Юрія Богатікова. Пан Місанчук прийшов разом із музичним сюрпризом – він заспівав дві пісні.

Пан Рогожа отримав премію Президента України «Українська книжка року – 2015» у номінації «За сприяння у вихованні покоління, що підростає» за роман «Петро Сагайдачний» трилогії «Запороги» та нагороджений міжнародною організацією «Родина Мазеп» почесною відзнакою «Срібний клейнод родини Мазеп».