Студенти ЧНУ ім. Петра Могили знаходять радість навіть у такі складні моменти для країни

Студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили здаються мені героями. Ті самі герої, які, незважаючи на часті ракетні обстріли, погрози з боку Криму, прокидаються з новими силами та йдуть до університету, виходять в онлайн-режимі, щоб здобути нові знання та навички. Герої, які готові вивчати щось нове, не бояться викликів та намагаються допомагати місту розквітати з кожним днем. Герої, які створюють нову реальність та вибудовують молодіжне суспільство у нашому улюбленому місті.

Але, незважаючи на ту стійкість і міцний характер, студенти змушені відволікатися від вивчення теми на парі з викладачами, припиняти всі свої справи в один момент і бігти в притулок, коли в місті гуде сигнал оповіщення про загрозу ракетного обстрілу. Щодня студент змушені боротися зі страхом не встигнути здати всі роботи вчасно через безсонні ночі, відсутність електрики та зв’язку, страх про майбутнє. Я хотіла б, щоб кожен студент натрапив на цю статтю і знайшов для себе корисні поради щодо того, як можна провести час під час навчання.

Насамперед, що вам необхідно – знайти безпечне місце. Місце, біля якого немає військової інфраструктури, захищене від воєнних дій. Наприклад: приватна кав’ярня. Мій вибір завжди зупиняється на кав’ярні «Затишний дворик». Це не просто заклад у Миколаєві, де можна смачно пообідати чи повечеряти, а й чудове місце для зустрічей із друзями, родичами, одногрупниками. Коли на вулиці тепло, ви можете розташуватися на затишному літньому майданчику та насолодитися живою музикою.

Пропоную поговорити з місцевими мешканцями Миколаєва про традиції міста, які зберігаються навіть попри військові дії. Це допоможе вам зблизитись з тими, хто знаходиться з вами поруч щодня. Ви можете знайти нові знайомства. Наприклад, багато миколаївців знайшли себе у допомозі тваринам. Це закупівля корму, необхідні ліки для тварин та поїздки до притулків.

Запам’ятайте, добрі та добрі вчинки допомагають людям позбутися стресу, тривожності і навіть негативних емоцій.

Не забуватимемо про віртуальні зустрічі. Якщо ситуація в місті небезпечна, вам варто залишитися вдома і самостійно організувати віртуальний вечір чаювання по онлайн-зустрічі з друзями та родичами. Ви зможете поділитися відчуттями, новинами та підтримати один одного.

Якщо ж друзі зайняті своїми справами, а ви хочете розслабитися та відпочити від навчання, можете просто залишитися вдома та насолодитися затишною атмосферою будинку. Виберіть найулюбленіший сорт чаю, дістаньте теплий плед та увімкніть приємний фільм чи серіал, щоб розслабити плечі та спустошити думки. Якщо ви маєте можливість, можете підтримати місцевий бізнес, зробивши замовлення на будинок смачної їжі. Це допоможе підтримати місцеву економіку у лихоліття. Як би не було важливо залишатися в ресурсі, здавати всі роботи вчасно та насолоджуватися процесом навчання, часом наше здоров’я потребує відпочинку. Не вважайте себе лінивим, ваш організм щодня бореться зі стресом і тривогою, тому варто дбати про себе та проводити час із користю. Пам’ятайте, що якщо ми здорові, фізично та психологічно, ми здатні згорнути гори та досягти великих успіхів! До зустрічі у нових статтях з корисними порадами. Сподіваюся, я допомогла вам з ідеями про те, як провести час після навчання.

Анастасія Коваль,

студентка 348 групи ЧНУ імені Петра Могили