Спеціальна подія Асоціації “IT України” «Синергія: ВНЗ та ІТ-бізнесу»

18 квітня 2018 р. у м. Києві в рамках спеціальної події Асоціації “IT України” «Синергія: ВНЗ та ІТ-бізнесу» відбулася презентація вимог та рекомендацій до індустріального стандарту для ІТ-фахівців. Разом із провідними ІТ-компаніями країни, представниками Міністерства освіти та науки України та вищих навчальних закладів обговорювалася доцільність таких стандартів та нагальність їхнього впровадження. Основний девіз заходу –  “How to improve IT education quality?”

Міністерство освіти та науки України представляв директор Департаменту вищої освіти Олег Шаров.

На зустрічі зверталась увага на те, що у 2017 році українська IT-індустрія зросла на 20% і зараз налічує близько 120 тисяч спеціалістів. Аби втримати такі темпи росту, цього року їй потрібно додати близько 25-30 тисяч фахівців, тоді як українські університети щороку випускають лише 12-16 тисяч студентів IT-спеціальностей. Тобто на ринку праці уже зараз відчувається дефіцит кваліфікованих фахівців в IT-галузі.

«Розробка уніфікованого переліку вимог до інженерів junior-рівня – перший крок з боку бізнесу для формування спільного з вищими навчальними закладами та самими студентами бачення, якими ж знаннями на виході зі студентської лави має володіти молодий IT-спеціаліст», – пояснив ініціативу спільноти Максим Почебут (віце-презиндент Асоціації та керівник освітніх проектів в EPAM Ukraine).

Від ЧНУ ім. Петра Могили участь у заході взяла в.о. декана факультету комп’ютерних наук Бойко А.П.

Головний висновок роботи конференції полягав у тому, що робота над поліпшенням кількісних та якісних показників української IT-освіти – один із ключових напрямів роботи вищих навчальних закладів, який необхідно реалізовувати  у тісній співпраці з провідними IT-компаніями України.