Сервіс перевірки документів на виявлення текстових збігів Strikeplagiarism: що треба знати?

У Чорноморському національному університеті імені Петра Могили відкрито доступ до сервісу перевірки документів на виявлення текстових збігів Strikeplagiarism.

19 червня 2024 року Чорноморський національний університет імені Петра Могили та ТОВ «Плагіат» уклали Договір про надання послуг №450, який передбачає вільний доступ до сервісу Strikeplagiarism.com з 19 червня до 31 грудня 2024 року включно.

Система Strikeplagiarism.com – це ІТ-інструмент, призначений для перевірки справжності текстових документів. Завданням системи є надання інформації, яка дозволяє ідентифікувати кількість запозичень в уже згадуваному тексті і їх джерелах.

Система виявляє фрагменти аналізованого документа, ідентичні текстам, розміщеним в порівняльній базі даних.

Система не вказує на вміст плагіату в документі. Система надає інформацію, яка дозволяє провести незалежну оцінку запозичень, знайдених у перевіреному документі.

Бібліотека – є технічним адміністратором та координатором  використання системи перевірки текстових збігів Strikeplagiarism. в університеті:

• надає консультативну допомогуз будь-яких питань щодо перевірки академічних текстів на наявність збігів;
  • створює корпоративні акаунти та здійснює розподіл документів в антиплагіатній системі викладачам на факультетах (кафедрах);
  • здійснює технічну перевірку наукових тексів на виявлення текстових збігів за допомогою Системи (відповідальна особа від бібліотеки за перевірку на плагіат проводить технічну перевірку наукових статей, монографій, навчальних підручників, наукових, а також іншої наукової продукції).

Для отримання консультації щодо доступу та роботи  системи перевірки текстових збігів Strikeplagiarism. звертатися до адміністратора Системи (бібліотека, головний корпус).

Для створення облікового запису в антиплагіатній системі необхідно надати службову записку  на поштову скриньку: library@chmnu.edu.ua або особисто за зразком: Службова записка щодо створення  акаунтів та розподілу документів в системі перевірки StrikePlagiarism.

Для перевірки академічних текстів на наявність збігів, відповідальною особою від бібліотеки, необхідно надати заяву за підписом проректора з наукової роботи та надіслати текст на електронну адресу: library@chmnu.edu.ua .

Протягом п’яти робочих днів фахівці  бібліотеки забезпечують перевірку робіт на наявність ознак академічного плагіату і надсилають розширені звіти.

Відеоурок «StrikePlagiarism для операторів (Деканів, викладачів, студентів)».

Інструкція користувача.

Інтерактивний звіт подібності.