Про круглий стіл від кафедри історії, присвячений Дню Збройних Сил України

6 грудня 2023 року Україна відзначає 32-у річницю Збройних Сил України. Це свято, встановлене постановою Верховної Ради України 1993 року на честь тих, хто нині захищає територію нашої країни, забезпечує обороноспроможність Української держави. Це свято хоробрих військовослужбовців, завдяки незламному духу та звитязі яких ми можемо почуватися у безпеці.

Збройні Сили – це один з основних елементів стабільного і впевненого розвитку Української держави, справжня гарантія державного суверенітету.

Кафедра історії факультету політичних наук провела круглий стіл, присвячений цій знаменній події. У ньому взяли участь здобувачі освітньої програми 032 «Історія та археологія» першого бакалаврського, другого магістерського і третього (освітньо-наукового) рівнів вищої освіти Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Своїми доповідями здобувачі відзначили важливе державне свято для нашої країни і вшанували пам’ять загиблих воїнів, колишніх студентів університету – Олександра Клепікова, Сергія Семеліта, Максима Бабіна, Олега Кравця, Сергія Шевчука, Сергія Сонька.

Тематика доповідей була різноманітною, зокрема «Збройні Сили України як фундамент держави» (Сергій Макарішин); «Українське військо: від козака до кіборга» (Владислав Максименко); «Збройні Сили України – гарант безпеки і миру» (Єгор Березін); «Застосування інформаційних технологій у ході російсько-української війни» (Дмитро Смєлов); «Збройні Сили України в системі забезпечення оборони держави» (Богдан Мігунов); «Становлення Повітряних Сил Української Народної Республіки (В’ячеслав Ніколенко); «Флот Української Держави Павла Скоропадського» (Олександр Скидан); «Історія танкових військ України» (Аркадій Співак); «Військова співпраця України та Великої Британії» (Євгеній Костюк); «Становлення та роль душпастирства в історії українського війська» (Ігор Сябро); «Роль військових капеланів в Збройних Силах України» (В’ячеслав Бурдейний, Владислав Чайка); «Військове капеланство: міжнародний досвід» (Ірина Стоянова).

До участі у круглому столі приєдналися учні Полігонівського ліцею Шевченківської сільської ради та Калинівського ліцею Воскресенської селищної ради Миколаївської області.

Українська армія – сила і гордість нашої Батьківщини. Українські військові довели, що вони найвідважніші, найдосвідченіші, найпрофесійніші воїни у світі. Бажаємо кожному захиснику і захисниці повернутися додому цілими і неушкодженими, і принести із собою перемогу!

Вітаємо всіх доблесних і хоробрих чоловіків і жінок, які потужною стіною захищають нашу рідну Україну від окупанта! Неможливо висловити словами нашу безмежну вдячність.

Слава ЗСУ! Слава Україні!