Освіта в Миколаєві в 2024 році

2024 рік став знаковим для системи освіти в Миколаєві: війна, що розпочалася в 2022 році, суттєво вплинула на навчальний процес, змусивши школи та університети адаптуватися до нової реальності. Вона змусила школи та університети кардинально змінити свій підхід до навчання, долаючи чисельні перешкоди.

Серед головних викликів, з якими зіткнулася освіта в місті:

• Безпека учнів: захист життя і здоров’я дітей та дорослих залишається головним пріоритетом. Багато навчальних закладів було зруйновано, що унеможливило офлайн-навчання;
  • Евакуація людей: війна змусила тисячі сімей покинути свої домівки, а значну кількість учнів і студентів – втекти. Це призвело до переповненості шкіл та університетів у безпечних районах і проблем з доступом до освіти для тих, хто залишився в зонах конфлікту;
  • Психологічні наслідки: війна негативно впливає на психічний стан дітей і дорослих, призводячи до порушень у навчанні, втрати мотивації та інших труднощів;
  • Нестача ресурсів: війна призвела до нестачі коштів, шкільного обладнання та компетентного персоналу.

Незважаючи на труднощі, уживаються заходи для збереження доступу до освіти та її якості:

• Відновлення навчальних закладів: триває відновлення та будівництво шкіл та університетів, пошкоджених внаслідок обстрілів.
  • Впровадження онлайн-навчання: онлайн-навчання дозволяє учням і студентам отримати доступ до освіти на відстані.
  • Психологічна підтримка: надається психологічна підтримка, щоб допомогти учням, студентам і вчителям впоратися з психологічними наслідками війни.
  • Міжнародна підтримка: міжнародні організації та країни надають допомогу Україні, зокрема й у сфері освіти.

Для освіти Миколаєва 2024 рік – це не лише виклик, а й можливість. Це можливість побудувати нову, гнучку та інклюзивну систему освіти, що відповідає потребам сучасного суспільства. Важливо бути об’єднаними для того, щоб зробити освіту в Миколаєві доступною, якісною та безпечною для всіх.

Анастасія Цуканова,

студентка 348 групи ЧНУ імені Петра Могили