Особливості вступу до університету в 2024 році

Вступна кампанія до українських університетів у 2024 році матиме низку суттєвих відмінностей від попередніх років через наслідки війни, що триває. У воєнний час комп’ютерні НМТ є найкращим варіантом для проведення вступних іспитів, які гарантують рівні умови для всіх кандидатів, незалежно від місцезнаходження.

Національний мультипредметний тест (НМТ) замість ЗНО:

Замість ЗНО, яке проводилося протягом багатьох років, абітурієнти складатимуть Національний мультипредметний тест (НМТ), що складається з чотирьох блоків, три з яких є обов’язковими, а четвертий – за вибором. Обов’язковими предметами є українська мова, математика та історія України, а вибірковими – українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмети, яким надається перевага, вказуються під час подання заяви на складання іспиту НМТ.

Зміни в термінах вступу:

• Реєстрація електронних заяв на вступ до університетів триватиме з 16 липня до 20 липня 2024 року.
  • Основний період подання паперових заяв триватиме з 21 липня до 19 серпня 2024 року.
  • Додатковий період подання паперових заяв для вступу на вакантні місця триватиме з 20 серпня до 28 серпня 2024 року.

Збереження пільг для вступу:

• Зберігаються пільги для вступу до університетів для певних категорій осіб, таких як: учасники бойових дій, діти загиблих учасників бойових дій, особи з інвалідністю тощо.
  1. Вступ до університетів на окупованих територіях:
  • Вступ до університетів на тимчасово окупованих територіях України у 2024 році неможливий.
  • Абітурієнти з окупованих територій можуть вступити до університетів на підконтрольній Україні території, скориставшись вищезазначеними правилами.

Як і минулого року, відбудеться основний та додатковий іспит. У додатковій сесії можуть брати участь кандидати, які не склали основний іспит.

Фото: Український центр оцінювання якості освіти

Анастасія Цуканова,

студентка 348 групи ЧНУ імені Петра Могили