На Миколаївщині обговорено досвід НСПП у напрямку здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)


На виконання пункту 5.16 плану роботи Національної служби посередництва і примирення на 2019 рік, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 14 січня 2019 року №03 та з метою популяризації практики вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), проведення примирних процедур, визначених Законом України “Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)”, 18 жовтня 2019 року відділенням НСПП в Миколаївській області (далі – Відділення) проведено навчальний семінар на тему: “Узагальнення досвіду Національної служби посередництва і примирення у напрямку здійснення посередництва і примирення під час вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та забезпечення здійснення соціального діалогу в Україні”, в якому взяли участь трудові арбітри НСПП, студенти Чорноморського національного університету Петра Могили, працівники Відділення.

Семінар відбувся на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Відкрив навчальний семінар декан юридичного факультету, кандидат юридичних наук, доцент кафедри цивільного та кримінального права і процесу Дмитро Січко. Зі вступним словом до присутніх звернулася начальник Відділення Оксана Євченко та поінформувала про практику вирішення колективних трудових спорів (конфліктів), про якісні та кількісні показники роботи Відділення щодо зареєстрованих колективних трудових спорів (конфліктів) та інших важливих напрямів діяльності.

Щодо особливостей вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками та адміністрацією Дитячої музичної школи №1 міста Миколаєва доповіла Світлана Музикус, керівник органу, уповноваженого представляти інтереси найманих працівників у колективному трудовому спорі (конфлікті), голова профкому музичної школи.

Про причини виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) та практику їх вирішення в галузі охорони здоров’я, поінформувала голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, трудовий арбітр НСПП Євгенія Заяць.

Смалько Оксана, заступник голови Миколаївської обласної організації профспілки працівників охорони здоров’я, ознайомила присутніх з ходом вирішення колективного трудового спору (конфлікту) між найманими працівниками та адміністрацією КНП “Олександрівський центр первинної медико- санітарної допомоги” Вознесенського району Миколаївської області, зареєстрованим розпорядженням НСПП у серпні 2019 року.

Голова Миколаївської обласної організації профспілки працівників житлово-комунального господарства та побутового обслуговування населення, трудовий арбітр НСПП Світлана Начинова ознайомила присутніх з досвідом врегулювання конфліктних ситуацій та колективних трудових спорів в галузі житлово-комунального господарства.

Проаналізувавши з інтернет джерел про діяльність та функції НСПП студенти Чорноморського національного університету імені Петра Могили висвітлили в своїх доповідях наступні теми “Гарантії прав працівників та безпечні умови праці” та “Професійна спілка як сторона колективного трудового спору”.

Підводячи підсумки семінару, з метою подальшої реалізації спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової культури, Оксана Валецька кандидат юридичних наук, доцент Чорноморського національного університету імені Петра Могили, трудовий арбітр НСПП запропонувала, щоб такі семінари відбувалися  щорічно.

 

 

Події та оголошення


червня
22
Конференція трудового колективу ЧНУ імені Петра Могили

22 червня 2020 року о 15:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться конференція трудового колективу Порядок денний: 1. Затвердження нової редакції Статуту ЧНУ імені Петра Могили 2. Затвердження Стратегічного плану розвитку ЧНУ імені Петра Могили на період 2019-2024 …

Набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща)

Шановні студенти! Оголошується набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща) на осінь 2020-2021 н.р. Основні вимоги до учасників: студент/ка ЧНУ ім. Петра Могили 2-3, 5 курс навчання, будь-яка спеціальність знання польської мови (А2 і вище) академічна успішність …

травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут