Конституція України – основи вітчизняного законодавства: перше засідання студентського наукового гуртка юридичного факультету в 2023 – 2024 навчальному році

21 вересня 2023 року відбулось перше в цьому навчальному році засідання студентського наукового гуртка юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили на тему: «Конституція України – основи вітчизняного законодавства».

Були вирішені організаційні питання щодо порядку діяльності, плану роботи та складу гуртка.

Студенти представили доповіді з конституційного, адміністративного й муніципального права.

Члени гуртка заслухали студентів-бакалаврів, зокрема Марію Самойленко з темою: «Питання розмежування компетенції місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування» та Максима Черепухіна з  темою:  «Покращення ефективності державного управління», а також студентів-магістрів – Олександра Гажу з доповіддю «Підприємницька діяльність у сфері митної справи» й Івана Пастуха з темою «Правовий статус митного брокера».

Учасники ділилися думками про сучасні проблеми згаданих вище галузей та активно обговорювали результати досліджень один одного.

На засіданні були присутні науковий керівник студентського наукового гуртка, кандидат юридичних наук, доцент кафедри історії і теорії держави та права юридичного факультету ЧНУ імені Петра Могили Світлана Ковальова та кандидат юридичних наук, доцент кафедри конституційного та адміністративного права і процесу ЧНУ імені Петра Могили Олена Каплій.

Доповіді були підготовлені на актуальні теми, і рекомендовані до подання для участі у Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених «Могилянські читання – 2023: Сучасні тенденції розбудови правової держави в Україні та світі».