Клініцисти відвідали вебінар «Запобігання та протидія явищу безгромадянства»

22 травня 2023 року студенти юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили, що є членами юридичної клініки «Veritas», відвідали вебінар на тему «Запобігання та протидія явищу безгромадянства».

Спікерка вебінару – Марина Намуйлик, юристка громадської організації «Десяте квітня», адвокатка, менторка юридичної клініки «Veritas».

Марина Намуйлик визначила, хто є особою без громадянства та ознаки відсутності громадянства. Проаналізувала основні міжнародно-правові документи, які регулюють питання громадянства та статусу апатридів, розглянула законодавство України під час процедури визнання особою без громадянства. Спікерка звернула увагу на особливості профілактики безгромадянства при народженні та в житті надалі.

Пані Марина Намуйлик розкрила такі питання:

• хто може бути заявником під час процедури визнання особою без громадянства;
  • як підготуватися до подання заяви про визнання апатридом;
  • в якому випадку можуть відмовити у прийнятті заяви про визнання особою без громадянства;
  • що ускладнює процедуру визнання особою без громадянства.

Під час зустрічі лекторка розповіла, чи може апатрид претендувати на прийняття до громадянства України; що робити, якщо відмовляють у прийнятті заяви про визнання особою без громадянства; як проводиться співбесіда та встановлення особи при визнанні особою без громадянства. Також вона дослідила актуальну судову практику та навела багато прикладів.

Дякуємо пані Марині за чудову можливість отримати цінну інформацію та корисно проведений час!