Керівниця юридичної клініки «Veritas» Олена Каплій узяла участь у вебінарі, присвяченого гарантіям реалізації конституційних прав та свобод людини і громадянина

29 червня 2022 року керівниця юридичної клініки «Veritas» Олена Каплій узяла участь у вебінарі, присвяченого гарантіям реалізації конституційних прав та свобод людини і громадянина.

Захід організовано Регіональним центром із надання БВПД у Кіровоградській та Миколаївській областях спільно з партнерами з нагоди відзначення Дня Конституції України.

Зокрема поговорили про цікаві факти історії створення Конституції України, а також торкнулися теми моніторингу дотримання прав та свобод в умовах воєнного стану Офісом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Спікерами виступили кандидатка юридичних наук, доцентка кафедри конституційного та адміністративного права і процесу юридичного факультету Чорноморського національного університету імені Петра Могили, керівниця юридичної клініки «Veritas» Олена Каплій; регіональна представниця Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Миколаївській області Світлана Одінцова.

Олена Каплій виступила з темою ‘»Цікаві факти прийняття Конституції України’» та розкрила такі напрямки як, час та порядок прийняття та “таємниці” Конституції України, розповіла про конституційну ніч в Парламенті, назвала проблемні аспекти Основного закону України, а саме ст. 20 та розділ IX та X Конституції України.

Також говорили про декомунізацію Конституції України та майбутні зміни в зв’язку з наданням Україні статусу кандидата в члени ЄС.

Спікерка проводила опитування на знання Конституції та задавала питання до аудиторії.

Дякуємо за можливість доєднатися до обговорення важливої та необхідної інформації в сучасних умовах, а також дякуємо за поглиблення знань.