Інтерв’ю з викладачем: Ольга Яремчук


Бути гарним викладачем – це не лише добре знати та викладати свій предмет, а й бути активним соціальним діячем та прикладом для наслідування. Ми вирішили поспілкуватися з викладачами ЧНУ ім. Петра Могили та дізнатися про них трохи більше. Третє інтерв’ю – із заступником директора Медичного інституту з роботи з іноземними студентами Ольгою Миколаївною Яремчук.

  1. Чому повинен навчитися студент-медик у першу чергу?

Студент-медик протягом 6 років навчання повинен опанувати теоретичні знання та здобути практичні навички. На першому курсі студенти опановують предмети, пов’язані із циклом загальних дисциплін: мова, рідна та іноземна, а також для медиків важливим є вивчення латинської мови. Англійську мову студенти Медичного інституту знають на дуже високому рівня, тому можуть брати участь у стажуваннях закордоном. Вивчається цикл природничих наук: медична біологія, медична фізика, медична хімія. На мій погляд, найважливішим для медика є вивчення предмету «Анатомія», де вони вчать структуру людського організму, починаючи від найдрібнішої кістки до нервової та лімфатичної систем. На останніх курсах студенти поглиблено вивчають професійні предмети: ембріологія, гістологія, цитологія, патофізіологія, соціальна медицина та інші.

  1. Чим Вам подобається робота з іноземними студентами?

Робота з іноземними студентами відрізняється від роботи з українськими. У першу чергу, на комунікативному рівні. По-друге, відрізняється менталітет. Індійські студенти дуже відкриті та щирі, відверто проявляють свої емоції, не стримуючись. Студенти з Індії дуже добре ставляться до навчання та старанно вчаться, проте в деяких моментах їм складно через мовний бар’єр. Також вони читають багато книжок українською мовою, ходять до нашої бібліотеки, читального залу. Я часто з ними відвідую університетську галерею.

  1. Наскільки Вам цікаво знайомитись з національними традиціями студентів-іноземців? Які свята Ви з ними вже відсвяткували?

Окрім навчання, студенти-іноземці приділяють багато уваги своїм національним традиціям. Нещодавно відсвяткували Понгал (фестиваль, присвячений Богу сонця) та День Республіки Індія 26 січня. Індійська культура – одна з найстаріших культур світу, тому з нею, безперечно, цікаво знайомитись. Особливо мені подобається дізнаватись про національні пісні та танці. Наприклад, на святкуванні Понгал ми побачили, наскільки наші іноземні студенти талановиті в співах та танцях. Студенти з Індії навчили мене тамільською мовою вітати зі Святом Понгал: «Ініа Понгал нальвальтукаль». Також студенти із задоволенням розказують про свої звичаї, традиції та обряди. Наприклад, пояснили, що означає, коли торкаються взуття співрозмовника – найвищий вияв поваги. А ще з великим захопленням розповідають про особливості національної кухні.

 

Події та оголошення


квітня
24
Чергове засідання Економічного клубу

Передостаннє пост-турнірне засідання Економічного клубу! Час поговорити про найцікавіше і найактуальніше!) Особливості рейганоміки та реформ Рональда Рейгана, попит і пропозиція на квиток до космосу. Як було 50 років і як є зараз? Про це – у середу, 24 квітня, на …

квітня
24
Запрошуємо на «Битву факультетів-2019»

Запрошуємо відвідати «Битву факультетів-2019» у ЧНУ ім. Петра Могили! Дата: 24 квітня Місце: актова зала ЧНУ імені Петра Могили Час: 14:00 Це буде незабутній екскурс у 80-90 роки минулого століття. Приєднуйтесь!

квітня
24
Запрошуємо відвідати лекцію на тему «Культура Кореї і корейська хвиля: погляд з боку доктора філологічних наук»

24 квітня в 17:00 в ЧНУ ім. Петра Могили пройде відкрита лекція від доктора філологічних наук, професора Олександра Пронкевича. Тема лекції: «Культура Кореї і корейська хвиля: погляд з боку доктора філологічних наук».  Запрошуємо всіх охочих відвідати лекцію. ВХІД ВІЛЬНИЙ! Дата: …