Інтерв’ю з викладачем: Ольга Яремчук


Бути гарним викладачем – це не лише добре знати та викладати свій предмет, а й бути активним соціальним діячем та прикладом для наслідування. Ми вирішили поспілкуватися з викладачами ЧНУ ім. Петра Могили та дізнатися про них трохи більше. Третє інтерв’ю – із заступником директора Медичного інституту з роботи з іноземними студентами Ольгою Миколаївною Яремчук.

  1. Чому повинен навчитися студент-медик у першу чергу?

Студент-медик протягом 6 років навчання повинен опанувати теоретичні знання та здобути практичні навички. На першому курсі студенти опановують предмети, пов’язані із циклом загальних дисциплін: мова, рідна та іноземна, а також для медиків важливим є вивчення латинської мови. Англійську мову студенти Медичного інституту знають на дуже високому рівня, тому можуть брати участь у стажуваннях закордоном. Вивчається цикл природничих наук: медична біологія, медична фізика, медична хімія. На мій погляд, найважливішим для медика є вивчення предмету «Анатомія», де вони вчать структуру людського організму, починаючи від найдрібнішої кістки до нервової та лімфатичної систем. На останніх курсах студенти поглиблено вивчають професійні предмети: ембріологія, гістологія, цитологія, патофізіологія, соціальна медицина та інші.

  1. Чим Вам подобається робота з іноземними студентами?

Робота з іноземними студентами відрізняється від роботи з українськими. У першу чергу, на комунікативному рівні. По-друге, відрізняється менталітет. Індійські студенти дуже відкриті та щирі, відверто проявляють свої емоції, не стримуючись. Студенти з Індії дуже добре ставляться до навчання та старанно вчаться, проте в деяких моментах їм складно через мовний бар’єр. Також вони читають багато книжок українською мовою, ходять до нашої бібліотеки, читального залу. Я часто з ними відвідую університетську галерею.

  1. Наскільки Вам цікаво знайомитись з національними традиціями студентів-іноземців? Які свята Ви з ними вже відсвяткували?

Окрім навчання, студенти-іноземці приділяють багато уваги своїм національним традиціям. Нещодавно відсвяткували Понгал (фестиваль, присвячений Богу сонця) та День Республіки Індія 26 січня. Індійська культура – одна з найстаріших культур світу, тому з нею, безперечно, цікаво знайомитись. Особливо мені подобається дізнаватись про національні пісні та танці. Наприклад, на святкуванні Понгал ми побачили, наскільки наші іноземні студенти талановиті в співах та танцях. Студенти з Індії навчили мене тамільською мовою вітати зі Святом Понгал: «Ініа Понгал нальвальтукаль». Також студенти із задоволенням розказують про свої звичаї, традиції та обряди. Наприклад, пояснили, що означає, коли торкаються взуття співрозмовника – найвищий вияв поваги. А ще з великим захопленням розповідають про особливості національної кухні.

 

Події та оголошення


грудня
10
Запрошуємо усіх, хто хоче попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови до Multilingual sprach café

Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр та Соня Геба, а також деканат Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили пропонують приєднатися до Multilingual sprach café усіх, хто хоче покращити своїпрактичні мовленнєві навички. Коли: 10 грудня Час: 19:00 – 21:00 Де: Піцерія …

грудня
8
СД Платформа Миколаїв запрошує студентів до участі в заході

У рамках кампанії – «Кровотеча: чому ми втрачаємо людей?» СД ПЛАТФОРМА запускає захід ⠀ Про що? Колаборація бізнесу та державного сектору Не просто виступи спікерів, а 30% теорії та 70% практики. Проаналізуємо опитування, яке пройшло вже близько 200 людей. 😯 …

грудня
5
Благодійний ярмарок

З ініціативи ІГ СУМ в Миколаєві та Центру українських студій ЧНУ імені Петра Могили Інститут філології запрошує усіх охочих на Благодійний ярмарок! Не будь байдужим! Допоможи зібрати кошти для сиріт і зробити їхнє свято незабутнім! 5 грудня Велика перерва 10 …