Фонд Філологічної бібліотеки: художня та навчальна література

Фонд Філологічної бібліотеки стрімко розширюється новими екземплярами книг. Завдяки зусиллям керівництва, професорсько-викладацького складу та студентів філологічна бібліотека має унікальне зібрання творів художньої, навчальної, довідкової літератури 44 мовами світу.
Провідний бібліотекар Наталя Мельникова розповіла про виставку художньої літератури «Читаємо мовою оригіналу» та про навчальну літературу фонду.
«Бібліотека має велику колекцію так званих pocket-book, виданих саме у закордонних видавництвах. Окрім класичних авторів Дюма, Бронте, Коллінза, Моема, Едгара По, або класичної наукової фантастики «великої трійки» – Кларка, Азімова, Хайнлайна, у колекції фонду наявні найсучасніші трилери Тесс Геррітсен, Дена Брауна, Джефрі Дівера, фентезійні романи Ріка Ріордана, Артемія Фаула, так звані, жіночі романи та дитяча література. Є велика колекція художньої літератури німецькою, французькою, польською та іншими мовами», – розповіла Наталя Мельникова.
Оскільки основне завдання бібліотеки вищого навчального закладу – забезпечення навчального процесу, у бібліотеці представлена навчальна література – підручники, посібники, з усіх дисциплін навчальних програм: мовознавство, літературознавство, теорія та практика перекладу та багато інших, виданих як в Україні, так і закордоном.
Наприклад, серед підручників іноземного видання користуються попитом: The McGraw-Hill Introduction To Literature (Вступ до літературознавства) Гилберта Мюллера и Джона Уильямса; Reading for Rhetorik (Оригінальна риторика), яку із задоволенням використовують студенти інших факультетів; Public Speaking for College and Career Хамільтона Грегорі для вдосконалення комунікаційних навичок.
Специфічні видання для вивчення іноземних мов, які, за словами фахівців, доволі рідкісні та дорогі: Longman Language Activator, Longman Dictionary of contemporary English, Longman Dictionary of Phrasal Verbs (фразеологізмів), Longman of Business English, Longman of American English та інші.
Longman – одне з найстаріших видавництв Англії з багаторічною історією та традиціями, зараз це одна з найбільших у світі освітніх медіа-груп, яка видає навчальну та довідкову літературу, сучасні словники, різноманітні додаткові матеріали для викладачів та учнів.
Наталя Євгенівна зазначає: «Майже до останнього примірника розбирають студенти наші українські підручники, такі як Лінгвокраїнознавство англійська мова, німецька мова, латинська мова та ін.»
«Особливо хотілося б зупинити увагу на виданнях, підготовлених викладачами інституту – це монографії та навчальні посібники авторства директора інституту О.В.Пронкевича, завідувачів кафедр, наприклад, А.Науменка, Р.Гришкової, Т.Монахової та інших науковців», – пояснює Наталя Мельникова.
Література з різноманітних галузей знань – політика і мистецтво, економіка і спорт, історія і техніка. Фонд Філологічної бібліотеки – справжня знахідка для тих, хто прагне нових знань, емоцій та саморозвитку.